Tzepe in constructii

Subiecte diverse, legate de casa si gradina, dar care nu se incadreaza in celelalte sectiuni ale forumului.

Tzepe in constructii

Mesajde Pacalit_inca_o_data » Lun Sep 19, 2016 3:23 pm

Buna ziua,

Mi-am deschis cont pe acest site special ca sa avertizez alti posibili clienti in legatura cu numitul Bege Karoly din Ciumani, Harghita, administratorul firmei S.C. CAROLUS CONCEPT, care ne-a facut mari incurcaturi si multa suparare!

Se pretinde un profesionist si ne-a luat ochii la inceput, in primavara, ducandu-ne sa vedem o lucrare pe care o facea pentru firma TipTop Minitop in Militari, spunand-ne ca este un om serios, de incredere; cu functie in UDMR; ca lucreaza de multa vreme in constructii.
A pozat intr-un om corect, onest si care isi respecta angajamentele.

Am semnat un contract cu el, defalcat pe etape si sume de bani care trebuiau platite pentru fiecare etapa si asta ne-a facut sa avem incredere. Apoi am aflat ca are firma doar de 2 ani si nu avea experienta…

Ulterior insa, dupa ce au lucrat 2-3 saptamani pe bani buni, ne-a spus ca vrea bani in plus si ca daca nu ii dam pleaca. Ca scuza a zis ca nu a facut calculele bine… I-am dat banii in plus, iar dupa inca vreo saptamana si-a luat oamenii si a plecat ?! obligandu-ne sa ii dam bani in avans, ca sa se intoarca, pentru ca peste vara nu gasesti muncitori buni daca nu sunt angajati din timp.

Vazand ca suntem la mana lui, ne-a obligat in continuare prin santaj sa ii platim pe zi. Si erau zile in care muncitorii stateau la cafele si bere si ascultau muzica pana la ora 11:00 si noi plateam…

Am continuat inca cateva saptamani, pentru ca lucrarea este destul de mare si comandasem prin el lemnul necesar, etc.

Ne-a santajat intr-una; nu a terminat lucrarile platite si nu a corectat greselile pe care le-a facut si pe care noi i le-am sesizat (a stricat sageacul care era deja montat de anul trecut; a luat gresit masura la geamuri, toate aceste nereguli constandu-ne bani).

A crescut in continuare sumele de bani cerute, iar atunci cand i-am spus ca nu este cazul sa mai platim, pentru ca nu muncesc si-a luat din nou muncitorii si a plecat, lasandu-ne cu plafoanele placate cu lemn pe jumatate, ca sa ne fie greu sa gasim lambriu de aceeasi forma si culoare…

Feriti-va de el!!!
Pacalit_inca_o_data
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 19, 2016 2:53 pm

Re: Tzepe in constructii

Mesajde nik_123 » Sâm Noi 05, 2022 6:20 pm

Dacă sunteți în căutarea unui curs de programare excelent, soluția dumneavoastră este GoIT România . Aceasta este o companie excelentă, care are multă experiență în domeniul educației. Acestea au o varietate de cursuri în diferite domenii și arii de educație. Personalul didactic este format din persoane calificate din mai multe companii.
nik_123
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Iul 27, 2022 2:21 pm


Înapoi la De toate ...

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori