arbori care deranjeaza instalatia elecrica

Legi, reglementari, autorizatii

arbori care deranjeaza instalatia elecrica

Mesajde amarie » Dum Sep 01, 2013 6:38 am

:?: As dori sa aflu cine poate interveni pentru ca ramurile pomilor fructiferi din curtile cetatenilor sa fie taiate incat sa nu mai deranjeze buna functionare a instalatiilor electrice stradale. Cum poate fi determinat proprietarul arborilor sa-i toaleteze?
Cu stima, V. Amarie :
amarie
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Feb 04, 2009 12:00 am

Re: arbori care deranjeaza instalatia elecrica

Mesajde carmenica » Mie Sep 04, 2013 12:18 am

Problema asta am avut-o si eu,dar implica si pomii de pe strada .Am facut o cerere pe email la ADP si am primit raspuns ca in 60 de zile rezolva cu toaletarea pomilor,cred si cu toaletarea pomilor vecinilor ,ale caror ramuri dau in strada si acopera foarte mult cablurile electrice si net/telefonie !
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Apr 13, 2013 11:55 am
Localitate: Bucuresti,RO

Re: arbori care deranjeaza instalatia elecrica

Mesajde carmenica » Sâm Iul 07, 2018 4:32 am

Am revenit dupa atata timp ;) referitor la toaletarea arborilor,intradevar raspunsul ADP a venit cam la limita celor 60 de zile,dar toaletarea s-a facut cu mult peste 60 de zile, cam dupa 1 an,nu se toaleteaza arbori oricum si oricand !
Deci,daca vreti toaletarea unui arbore care deranjeaza,iar motivul trebuie sa fie unul serios,depuneti cerere la ADP,dar sa nu va asteptati ca in 2-3 luni se aplica...poate dura!
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Apr 13, 2013 11:55 am
Localitate: Bucuresti,RO


Înapoi la Legislatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron