Autorizatie inchidere balcon

Legi, reglementari, autorizatii

Autorizatie inchidere balcon

Mesajde Niculina Tecla » Joi Feb 24, 2011 9:21 pm

Locuiesc intr-un bloc destul de nou si as vrea sa stiu daca am nevoie de autorizatie pentru a putea inchide un balcon. Multumesc anticipat pentru raspuns.
Niculina Tecla
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Autorizatie inchidere balcon

Mesajde Madena » Mar Mar 13, 2012 12:37 pm

Pentru orice modificare din punct de vedere arhitectural este necesara autorizatie de construire. Modificarea aspectului prin inchiderea balconului(am vazut balcoane inchise in genul cabanelor de la munte)este o modificare in ceeea ce priveste arhitectura. Nu se obtin intotdeauna Autorizatii de Construire nici pentru executarea de constructii complexe, asa ca..................
Madena
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 13, 2012 12:31 pm

Re: Autorizatie inchidere balcon

Mesajde ethancampbell » Vin Mai 31, 2019 6:51 am

What do you mean by closing the balcony? Are you intending on sealing the balcony? If that is the case then according to what i have learned for law dissertation help manual, you have to take permission first before implementing any internal change in your residing place.
ethancampbell
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 31, 2019 6:42 am

Re: Autorizatie inchidere balcon

Mesajde toniboier691 » Sâm Aug 31, 2019 10:45 am

Orice modificare se poate realiza doar cu autorizatie.
Anvelope vara ieftine la vadrexim.
toniboier691
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 31, 2019 10:41 am

Re: Autorizatie inchidere balcon

Mesajde MentalDredd » Lun Sep 27, 2021 10:08 am

I consider the advanced writers company one of the best companies engaged in the implementation of student work to order. If they have any difficulties with the work, they warn about it in advance. It is very pleasant to cooperate with such people.
MentalDredd
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 27, 2021 10:04 am


Înapoi la Legislatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron