Pat rabatabil

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Pat rabatabil

Mesajde niculae2013 » Mar Iun 25, 2013 10:21 am

alehist scrie:Ca si calitate si pret domina paturile rabatabile manuale, mai ales ca exista si un sistem de rabatare multi-premiat in tara si chiar la Geneva. Baietii sunt pe piata de ceva timp si se pare ca au succes.
Nu as avea incredere in sistemele de rabatare acelea scumpe, sunt prea complicate si se strica repede.

N-am mai auzit asa teorie. De unde pana unde cele scumpe se strica repede? Pretul mare se reflecta in sistemul de siguranta si in calitatea materialului. Uite o canapea rabatabila foarte inteligenta si utila intr-o locuinta mica, unde fiecare centimetru conteaza.
Imagine
niculae2013
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:23 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde greenday » Mar Iun 25, 2013 1:24 pm

niculae2013 scrie:
alehist scrie:Ca si calitate si pret domina paturile rabatabile manuale, mai ales ca exista si un sistem de rabatare multi-premiat in tara si chiar la Geneva. Baietii sunt pe piata de ceva timp si se pare ca au succes.
Nu as avea incredere in sistemele de rabatare acelea scumpe, sunt prea complicate si se strica repede.

N-am mai auzit asa teorie. De unde pana unde cele scumpe se strica repede? Pretul mare se reflecta in sistemul de siguranta si in calitatea materialului. Uite o canapea rabatabila foarte inteligenta si utila intr-o locuinta mica, unde fiecare centimetru conteaza.
Imagine


Intr-adevar, ciudata teoria cu "ce e scump se strica repede". Asta nu inseamna insa nici ca intotdeauna scump inseamna bun...

Ca sa revenim insa la paturile rabatabile, mi se pare foarte interesanta aceasta canapea care se transforma in pat etajat. Poate fi utila atat ca si pat pentru 2 copii cat si solutie pentru cazul in care ai musafiri si nu ai o camera de oaspeti disponibila. Stii cumva, se comercializeaza aceasta canapea in Romania?
Avatar utilizator
greenday
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 3:32 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde niculae2013 » Vin Iul 05, 2013 1:58 pm

Imaginea este luata de la Casa Dex
niculae2013
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:23 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde cristinacatargiu72 » Lun Iul 08, 2013 10:36 am

Se fac si acum paturi rabatabile...dar nu stiu cum se comporta in timp....si eu ma gandesca la posibilitatea asta. Pe de alta parte pretul mi se pare exagerat.
cristinacatargiu72
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 27, 2013 5:09 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde kopckyj » Vin Iul 12, 2013 1:05 pm

un pat normal/dublu din lemn masiv cat ajunge, stie cineva?
kopckyj
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 12, 2013 12:58 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde alehist » Lun Iul 15, 2013 12:10 pm

niculae2013 scrie:
alehist scrie:Ca si calitate si pret domina paturile rabatabile manuale, mai ales ca exista si un sistem de rabatare multi-premiat in tara si chiar la Geneva. Baietii sunt pe piata de ceva timp si se pare ca au succes.
Nu as avea incredere in sistemele de rabatare acelea scumpe, sunt prea complicate si se strica repede.

N-am mai auzit asa teorie. De unde pana unde cele scumpe se strica repede? Pretul mare se reflecta in sistemul de siguranta si in calitatea materialului. Uite o canapea rabatabila foarte inteligenta si utila intr-o locuinta mica, unde fiecare centimetru conteaza.
Imagine


Asa este, chiar daca pare paradoxal. Pretul ridicat reflecta sistemul de rabatare, numai ca acestea nu tin mult. Se slabesc sau se rup. In Europa de V au fost chiar retrase de pe piata.
Totusi daca sistemul de pat rabatabil manual, acela simplu a fost premiat la Geneva, cred ca baietii de acolo nu sunt niste tampiti si stiu ce au premiat.
alehist
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iun 20, 2013 10:44 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde ChristianaBella » Sâm Aug 10, 2013 10:49 pm

cristinacatargiu72 scrie:Se fac si acum paturi rabatabile...dar nu stiu cum se comporta in timp....si eu ma gandesca la posibilitatea asta. Pe de alta parte pretul mi se pare exagerat.

Da, scumpe sunt alea cu pistoane sau arcuri. Cei cu paturi rabatabile manuale au tariful cel mai scazut.
Si asta nu pt. ca sunt proaste ci pt. ca au sist. de rabatare simplu.
Asta este bine pt. ca nu are de ce sa se strice, in comparatie cu cele doua sisteme enumerate mai sus.
Bravo lor.
ChristianaBella
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 01, 2012 1:46 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde lilishor4 » Mie Aug 21, 2013 6:57 pm

Cam cata putere trebuie sa ai ca sa ridici un pat de-asta rabatabil? Daca sunt mai slabuta, asa, pe la vreo 50 kg pot?
lilishor4
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 21, 2013 6:46 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde Daniel2012 » Joi Noi 21, 2013 12:17 am

lilishor4 scrie:Cam cata putere trebuie sa ai ca sa ridici un pat de-asta rabatabil? Daca sunt mai slabuta, asa, pe la vreo 50 kg pot?

Eu am cumparat in vara un pat rabatabil manual la 160x200 cm cu jaluzea,despre care am mai vorbit in forum. Nu este greu,prietena mea il ridica,n-are treaba,sigur poti sa-l ridici.Cadrul metalic este f.usor si rezistent.
Daca te temi de greutate,iati atunci pat cu latime mai mica 130,140,150 cm, saltele se gasesc pt. toate dimensiunile.
Daniel2012
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 08, 2012 9:48 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde ceauscc » Vin Noi 22, 2013 11:02 pm

interesant cu patul rabatibil insa as opta mai mult pentru paturile acelea de campanie, de iesire la iarba verde. :lol: :lol: Plus ca nu ocupa nici spatiu.
ceauscc
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:48 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori