Pat rabatabil

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Pat rabatabil

Mesajde scenic » Lun Feb 23, 2015 1:22 pm

Este comod si salveaza mult spatiu din camera!
scenic
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde lorec » Lun Feb 23, 2015 4:45 pm

Este foarte util un pat din acesta, in special pentru camerele mici. Eu aveam unul la mama acasa... pana cand am inceput sa sarim in el si s-a ales praful de el :D
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde kataly » Joi Mar 05, 2015 12:36 pm

cat mai costa la comanda un pat rabatabil??
kataly
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 05, 2015 12:29 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde muha_huma » Joi Mar 05, 2015 1:23 pm

kataly scrie:cat mai costa la comanda un pat rabatabil??


Greu de raspuns, depinde ce materiale folosesti pentru cadrul patului, ce mecanism de rabatare, ce saltea. Doar la saltea pretul poate varia de la catvea sute la cateva mii de lei...
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde ClaudiaLungu » Dum Mar 08, 2015 1:00 pm

nu sunt rezistente,
ClaudiaLungu
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Aug 15, 2009 11:00 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde mamaeb » Lun Mar 09, 2015 10:20 pm

Nu stiu cat este de rezistent, insa chiar mi-ar placea un astfel de pat! Ar fi mai mult loc in camera!
mamaeb
 
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde Daniel2012 » Mie Mai 27, 2015 11:36 am

mamaeb scrie:Nu stiu cat este de rezistent, insa chiar mi-ar placea un astfel de pat! Ar fi mai mult loc in camera!

Cele rabatabile manual sunt rezistente pt. ca nu are ce sa se strice la ele.Este un sist. de rabatare simplu fara pistoane fara arcuri,rama de pat este f.usoara si se ridica cu forta muschilor Asta este toata filozofia lor.
http://www.rabatbed.ro/
Daniel2012
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 08, 2012 9:48 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde ChristianaBella » Vin Oct 07, 2016 10:17 pm

Sunt mai rezistente paturile cele de sus.
ChristianaBella
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 01, 2012 1:46 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde ChristianaBella » Sâm Mar 11, 2017 4:33 pm

Vad ca cei dela rabatbed.ro au introdus si accesoriu 'veioza clips' care se agata de marginea dulapului patului.
ChristianaBella
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 01, 2012 1:46 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde alehist » Mar Aug 15, 2017 2:31 pm

greenday scrie:Cine nu-si aminteste de paturile rabatabile de la gradinita ....
Cumperi patul dea gata sau il faci la comanda?
Daca-l cumperi, vanzatorul patului sa-ti ofere o garantie scrisa, macar de 1 an.
Daca-l faci la comanda, important este mecanismul de rabatare, banuiesc ca si pentru acel sistem poti primi garantie. Si apoi, totul e sa stie sa-l monteze corect meseriasul care-ti face mobila. Stiu ca nu-s foarte ieftine mecanismele astea. Uite un exemplu aici.

Iar un articol foarte interesant cu exemple de integrare a paturilor rabatabile in cadrul unor locuinte gasesti aici: Idei ingenioase de optimizare a spatiului locuintei - Galerie foto.
Am si extras mai jos doua imagini din articol, poate te inspira, daca faci patul la comanda.

Imagine

Imagine


frate aceste paturi sunt asa de décor,cine dracu le cumpara.iutati-va mai bine ca nu au nici macar elasticele alaea de prindere saltea si cearceaf.ridici patul si cate totul inauntrau.ce tepari. aia cu rabatbed sunt mai ok
alehist
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iun 20, 2013 10:44 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron