Pat rabatabil

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Pat rabatabil

Mesajde sabinicac » Joi Aug 16, 2012 2:00 pm

eu nu sunt de acord cu acest gen de paturi
sabinicac
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 12, 2010 12:00 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde ChristianaBella » Sâm Sep 01, 2012 1:56 am

cristichisu scrie:m-ar interesa si pe mine sa reconditionez un pat rabatabil in zona Mures! daca este vreun atelier bun si cineva care l-a incercat rog sa ma anunte!

Pai tocmai asta este... ai cumpart un pat rabatabil din acela cu pistoane sau arcuri, mai mult ca sigur, iar acum te uiti la el pt. ca s-a stricat.
Asta este marea problema cu aceste sisteme de rabatare"tampite", se stica repede. Sunt si f. scumpe iar cand le cumperi si ai inteligenta sa intrebi vanzatorul de garantie, cu greu iti promit ca iti ofera 1-2 ani. Dar dupa aceea ce faci?
Eu am gasit cu greu pe cei cu paturi rabatabile manuale "rabatbed ro" care au un sistem de rabatare mai simplu dar care nu are de ce sa se strice, este si mult mai ieftin. Sistemul lor de rabatare a fost premiat si la Geneva. Pacat nu nu-si fac asa mare publicitate.
Oamenii au nevoie de paturi rabatabile dar nu sunt mediatizate si mai ales cel amintit mai sus.
ChristianaBella
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 01, 2012 1:46 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde Daniel2012 » Mie Sep 19, 2012 1:27 am

Charma scrie:ma intereseaza si pe mine patul rabatabil intrucat am un spatiu destul de mic in dormitor..dar daca stie cineva unde se pot achizitiona..nu doresc pe comanda ca sunt prea scumpe asa.

Chiar am fost ieri la cei cu paturi rabatabile manuale si m-a impresionat sistemul lor de rabatare, mai simplu si bun, cadrul metalic este foarte usor si rezistent. Nu am bani acum dar il voi lua luna viitoare, la 1340 RON se merita.
Daniel2012
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 08, 2012 9:48 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde bacyu » Lun Sep 24, 2012 12:29 am

Util si practic, dar sa nu uiti ca nu suporta greutati mari, iar problema e ca trebuie sa-l inchizi cat mai rar.
bacyu
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Aug 23, 2012 12:19 am

Re: Pat rabatabil

Mesajde Daniel2012 » Mie Oct 10, 2012 12:06 am

Pe site-ul lor spune ca suporta pana la 300 kg, asta pt. ca au cadrul metalic cu multe picioare, se vede si in poze.
Daniel2012
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 08, 2012 9:48 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde Doldoran » Dum Oct 28, 2012 4:32 pm

Este interesant si merge la spatiile mai mici, camere de apartament.
Doldoran
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Sep 02, 2012 9:01 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde Daniel2012 » Mie Ian 30, 2013 11:01 pm

Am cumparat pana la urma patul rabatabil manual si este super ok ca durabilitate si pret.
Il recomand cu placere.
Daniel2012
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 08, 2012 9:48 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde il_luci » Lun Apr 01, 2013 12:47 am

sunt modele pe net de mobila care are patul efectiv ascuns...e o solutie super pentru optimizarea de spatiu si arata excelent. Felicitari pentru idee....trebuie calitate foarte buna si la sistem de rabatare, si sigur vei avea si garantie
il_luci
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Mar 10, 2013 2:37 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde Leykom » Mar Apr 02, 2013 8:36 am

Se poate face pe comanda. Trebuie sa tii cont si de modul de rabatare...
Cea mai buna alternativă ecologică impotriva defrişărilor în masă! http://www.leykom.ro/ro/placi-xyltech-d ... se-11283-p
Leykom
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Mar 04, 2013 6:51 pm

Re: Pat rabatabil

Mesajde alehist » Joi Iun 20, 2013 10:49 pm

Ca si calitate si pret domina paturile rabatabile manuale, mai ales ca exista si un sistem de rabatare multi-premiat in tara si chiar la Geneva. Baietii sunt pe piata de ceva timp si se pare ca au succes.
Nu as avea incredere in sistemele de rabatare acelea scumpe, sunt prea complicate si se strica repede.
alehist
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iun 20, 2013 10:44 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron