ceva nou

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: ceva nou

Mesajde Jijau Mihaela-Larisa » Vin Iul 12, 2013 10:03 pm

D.p.m.d.v consider ca decoratiunile fac totul intr-o casa. De asemenea cred ca foarte importante sunt culorile alese si tonurile vesele. Asa ca atunci cand nu ai bani multi poti sa schimbi fata apartamentului folosindu te de decoratiuni si paleta larga si vesela a culorilor.
Jijau Mihaela-Larisa
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iun 22, 2012 9:59 am

Re: ceva nou

Mesajde ValentinaT50 » Vin Iul 12, 2013 11:56 pm

Schimbarile in casa sunt necesare. Si eu am facut schimbari de curand. Unele erau necesare, altele au venit ca si completare. Si totusi, iti dau un sfat: alege cu grija ceea ce schimbi. De multe ori ceea ce cumperi nou si aratos are calitate mai proasta decat vechiul obiect. Eu am regretat cateva schimbari imediat ce le-am facut, pe altele in timp. Era o alegere mai inteleapta ca unele lucruri sa fie doar "cosmetizate", improspatate.
ValentinaT50
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 12:00 am

Re: ceva nou

Mesajde lilishor4 » Joi Sep 05, 2013 8:53 am

Atunci cand se alege mobila nu trebuie sa se tina cont doar de design, ci si de materialul din care este facuta.
lilishor4
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 21, 2013 6:46 pm

Re: ceva nou

Mesajde Samoila Cristina » Mar Dec 03, 2013 5:37 pm

O schimbare este mereu ca un cadou.. :D
Samoila Cristina
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Apr 16, 2013 12:16 pm

Re: ceva nou

Mesajde Vladriana » Vin Feb 28, 2014 8:42 am

Buna ziua. Vreaau si eu ceva nou si pentru asta as vrea sa va cer sfatul. Mobila mea de bucatarie este una pe care am achizitionat-o acum mai bine de 7 ani. Este o mobila simpla, crem, care nu a costat prea mult. As vrea insa sa-i schimb aspectul, culoarea si ma gandeam sa o imbrac , sa lipesc pe fiecare usa a dulapurilor autocolant. Insa nu stiu daca e o idee buna, daca va iesi ceva si nu stiu nici cum sa procedez. Nu as vrea nici sa arunc banii pe fereastra cumparand autocolantul, adezivul de lipit si ce-mi va mai trebui. Ma puteti ajuta cu sfaturi. Vreau sa stiu daca este o idee buna si daca da, atunci ce trebuie sa cumpar mai exact si cum sa lipesc? Multumesc.
Vladriana
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Apr 11, 2013 11:01 am

Re: ceva nou

Mesajde daroxi » Vin Feb 28, 2014 10:41 am

Vladriana scrie:Buna ziua. Vreaau si eu ceva nou si pentru asta as vrea sa va cer sfatul. Mobila mea de bucatarie este una pe care am achizitionat-o acum mai bine de 7 ani. Este o mobila simpla, crem, care nu a costat prea mult. As vrea insa sa-i schimb aspectul, culoarea si ma gandeam sa o imbrac , sa lipesc pe fiecare usa a dulapurilor autocolant. Insa nu stiu daca e o idee buna, daca va iesi ceva si nu stiu nici cum sa procedez. Nu as vrea nici sa arunc banii pe fereastra cumparand autocolantul, adezivul de lipit si ce-mi va mai trebui. Ma puteti ajuta cu sfaturi. Vreau sa stiu daca este o idee buna si daca da, atunci ce trebuie sa cumpar mai exact si cum sa lipesc? Multumesc.


Mi se pare o idee interesanta, in acest fel faci o schimbare cu eforturi si costuri mici. Eu am o cunostinta care si-a lipit autocolant pe blatul de la bucaturie (care era inestetic). Acum arata mai bine doar ca in zona chiuvetei (deci multa umezeala) au inceput sa apara bule sub el. Nu stiu care o fi cauza, o lipire incorecta, autocolant de calitate mai mica, apa intrata pe sub el ... Cu toate astea eu zic ca poti incerca, gasesti si pe net diverse modele la preturi destul de ok (ii "zici" lui Google "autocolant mobila" de ex).
Poti citi si aici cum lipesti autocolantul.

Mult succes si poate ne arati si noua niste imagini cu bucataria innointa. :)
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: ceva nou

Mesajde dantes » Sâm Mar 01, 2014 12:47 pm

Cand lipesti autocolantul trebuie sa ai in vedere ca suprafata pe care il lipesti sa fie neteda si sa il presezi bine cu ajutorul unui rulou altfel vei avea surprize neplacute, se dezlipeste sau apar diferite bule de aer si devine inestetic.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: ceva nou

Mesajde vanis » Lun Mar 10, 2014 9:07 pm

Imi plac schimbarile si de aceea urmaresc mereu siturile care au si astfel de rubrici.
vanis
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Feb 03, 2014 11:34 pm

Re: ceva nou

Mesajde sync7 » Mar Iun 24, 2014 11:03 pm

Eu unul am incercat cu autocolantul, dar nu a iesit prea bine.
sync7
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 24, 2014 10:55 pm

Re: ceva nou

Mesajde b.sal. » Mie Iul 02, 2014 4:42 pm

si l-ai lasat asa sau l-ai dat jos?
b.sal.
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 02, 2014 4:26 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori