ceva nou

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

ceva nou

Mesajde suzana » Dum Ian 29, 2012 1:50 pm

Anul acesta chiar imi doresc sa schimb in casa atat mobila cat si exteriorul casei, scari imbracate in gresie alb si negru dar nu placi, par mai interesante (zic eu) maruntite, o canapea de piele portocalie care exprima o zona calda a incaperii si cred ca e mult mai moderna, despre mobila de bucatarie imi exprim parerea sa fie alb cu verde fistic sunt sigura ca o sa stau mai mult in bucatarie, multe de aici sunt ok pt simplu fapt ca iti dau idei si totodata un zambet pe fetele noastre de a spera ca o sa le avem.
suzana
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Ian 17, 2012 8:56 pm

Re: ceva nou

Mesajde mirelat » Dum Ian 29, 2012 4:10 pm

Da, din cand in cand sunt binevenite unele schimbari in casa.

Insa nu este obligatoriu ca acestea sa fie costisitoare. Uneori este de ajuns sa modifici amplasarea mobilei sau sa inlocuiesti perdelele, draperiile sau covoarele, sa pui un tablou pe perete sau cateva perne decorative pe canapea, si o incapere poate arata total diferit.

Uite si o sugestie pentru scara, poti decora in alb si negru doar contratreapta.

Sa ai multa inspiratie si putere sa duci la capat amenajarile pe care ti le doresti in acest an!
Fişiere ataşate
scara.jpg
Decor scara
Avatar utilizator
mirelat
 
Mesaje: 132
Membru din: Dum Feb 15, 2009 12:00 am

Re: ceva nou

Mesajde andu4bidden » Mie Feb 01, 2012 10:57 am

imi plac schimbarile...mereu schimb cate ceva prin casa, mut mobila sau cumpar ceva nou.
andu4bidden
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: ceva nou

Mesajde teoancali » Mar Feb 07, 2012 12:00 pm

Ai mare curaj cu canapeaua de piele portocalie. Cred ca va fi punctul central al camerei daca nu reusesti sa stingi portocaliul cu niste draperii si cu un covor in culori linistite (eventual niste pernute decorative din aceeasi paleta coloristica cu draperiile). Iar scarile cu gresie sparta...prea multe rosturi...
teoancali
 
Mesaje: 32
Membru din: Vin Dec 09, 2011 2:18 pm

Re: ceva nou

Mesajde serena82 » Vin Mar 16, 2012 8:08 pm

Si eu sunt pro schimbari, iti dau o energie pozitiva.
serena82
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Sep 25, 2011 7:27 pm

Re: ceva nou

Mesajde Moroiu Marieta » Sâm Mar 17, 2012 12:54 pm

Prea multe schimbari, nu pot sa fac. Apartamentul meu este cam micutz si lucrurile au fost aranjate de la inceput astfel incat sa nu fie nevoie sa mai mut piesele de mobilier. Dar un lucru pe care l-as face este sa pun un tapet trasnit, ceva de primavara. Asta pentru ca tot am citit pe aici ca modul in care sunt asezate toate intr-o casa poate sa te umple de energie... Nu stiu daca e chiar asa, dar sigur interiorul casei poate sa-ti dea sau nu o stare de bine si de confort. Asadar, un tapet cred ca e varianta castigatoare pentru mine! :P
Moroiu Marieta
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Noi 27, 2010 12:00 am

Re: ceva nou

Mesajde asmin » Mie Mar 21, 2012 1:11 pm

imi place sa fac modificari sau schimbari.Daca nu dispun de spatiu pentru ce as vrea sa mai fac atunci cumpar cate un obiect decorativ si mai schimb atmosfera
asmin
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Feb 22, 2012 2:50 pm

Re: ceva nou

Mesajde dendely » Mie Mar 21, 2012 5:45 pm

Nici eu nu pot face mari schimbari pt k stau cu chirie..deci...Dar am ales sa schimb perdelele si draperiile...si parca e iz de nou in casă!!
dendely
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mar 21, 2012 3:54 pm

Re: ceva nou

Mesajde EKP » Sâm Mar 24, 2012 5:33 pm

Intotdeauna mi-au placut schimbarile. Iar acum, cu venirea primaverii, am inceput si eu cu schimbarile prin casa la fel ca plantele cu fotosinteza. :lol:
Imi place sa se simta ca a venit primavara, sa fie casa colorata si plina de energii pozitive.

In legatura cu ideea ta, ai grija sa asortezi canapeaua in culori aprinse cu ceva piese mai linistite, gen covor si perdea in tonuri mai "potolite", ca sa zic asa.
Poate dupa ce faci schimbarea postezi si cateva imagini, mi-ar placea tare mult sa vad cum arata. :D
Avatar utilizator
EKP
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 22, 2012 10:16 pm

Re: ceva nou

Mesajde mali_nutza » Vin Mar 30, 2012 10:32 pm

si eu ador schimbarile, si daca nu am bani sa cumpar ceva nou, pur si simplu schimb obiectele si mobilierul dintr-o camera in alta sau de pe un perete pe altul!
mali_nutza
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mar 30, 2012 10:03 pm

Următorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori