Mobila bucatarie din lemn

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde myky22 » Sâm Oct 01, 2011 12:04 am

mie nu prea imi place mobila din lemn
myky22
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Dec 09, 2010 12:00 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde adriana_eftm » Mie Oct 05, 2011 11:22 am

daroxi scrie:La o casa de vacanta sau daca iti amenajezi locuinta mai rustic cel mai bine ar arata bucataria cu o mobila de lemn. Eu zic ca o mobila de lemn nu ar trebui sa aiba spoturi si tot felul de accesorizari, astfel ca ceva rustic si care sa arate bine ar putea executa si mesterii care sa pricep sa lucreze cu lemnul.
Ceva in genul asta mi-ar placea sa-mi amenajez bucataria casei de vacanta.


da, si mie mi-ar placea sa am o bucatarie ca aceasta, dar deocamdata vise :((
adriana_eftm
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 05, 2011 11:16 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde manolecarmen » Mie Ian 04, 2012 12:13 pm

Si eu mi-am luat la bucatarie mobila de lemn, este superba si imi place tare mult. Nu ma dau in vant dupa pal!
manolecarmen
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde Zaharia Daniela Florentin » Sâm Ian 07, 2012 2:45 am

Nu as pune mobila de bucatarie de lemn intr-o bucatarie unde se gateste foarte mult.... aburii si praful se depun ca o mazga care e foarte greu de curatat...la o casa de vacanta ar merge foarte bine. (acolo nu gatim 365 de zile :) )
Zaharia Daniela Florentin
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 26, 2010 12:00 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde Gavriloi Adina-Mirabela » Vin Ian 13, 2012 10:49 pm

Cel mai bine ar fi sa imbini utilul cu placutul,adica sa arate bine,sa fie si putin rustica dar si cateva elemente moderne!Incearca Mobexpert!
Gavriloi Adina-Mirabela
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Dec 09, 2011 11:25 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde doria10 » Lun Ian 16, 2012 12:42 pm

Zaharia Daniela Florentin scrie:Nu as pune mobila de bucatarie de lemn intr-o bucatarie unde se gateste foarte mult.... aburii si praful se depun ca o mazga care e foarte greu de curatat...la o casa de vacanta ar merge foarte bine. (acolo nu gatim 365 de zile :) )

Putem sa curatam mobila, sunt atat de multe produse de curatat.
Eu am mobila din lemn de cativa ani si arata ca noua si gatesc aproape zilnic. O curat regulat si cu produse de calitate, nu mi se pare ca ar fi o munca atat de grea.
doria10
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 02, 2010 12:00 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde eleonorac » Mar Ian 17, 2012 1:16 am

Si eu as vrea mobila noua in bucatarie, dar mi-as lua din pal
eleonorac
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 17, 2012 12:58 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde Bumblebee » Mie Feb 08, 2012 12:55 pm

Ai putea sa incerci sa rogi pe cineva sa iti faca masuratori, te duci si cumperi lemn de la un magazin de bricolaj sau de unde vrei tu si acolo ii platesti sa iti taie conform dimensiunilor lemnul pe care ti-l alegi. Apoi daca nu te pricepi, rogi un prieten sau un tamplar sa iti asambleze bucatile. Este mai complicat, dar costa mult mai putin decat Mobexpert si iti poti alege designul si lemnul pe care ti le doresti tu.
Bumblebee
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Feb 01, 2012 12:51 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde criscertesuna » Mie Feb 08, 2012 1:06 pm

Gasesti mai peste tot mobila din lemn dar ideea este ca nu prea se recomanda in bucatarie mobila din lemn pentru ca in bucatarie este ceva umezeala.
criscertesuna
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde asmin » Joi Mar 15, 2012 10:20 am

Cu atatea produse de curatat care sunt acum pe piata este usor sa intretii si o mobila de lemn in bucatarie.
asmin
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Feb 22, 2012 2:50 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori