Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artificiala

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde Gavriloi Adina-Mirabela » Mar Ian 10, 2012 10:28 pm

Canapelele din piele sunt intr-adevar mult mai frumoase si dau un aer mai festiv, dar eu merg pe genul celor din stofa deoarece sunt mai calduroase si mult mai practice, se pot curata mai usor!
Gavriloi Adina-Mirabela
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Dec 09, 2011 11:25 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde Nico_anca » Mie Ian 11, 2012 2:05 pm

Mie imi plac mai mult canapelele din stofa. Sunt mai primitoare sa zic asa :)
Nico_anca
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 11, 2012 2:02 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde semyacob » Joi Ian 12, 2012 9:51 am

Eu sunt fan canapele din piele, sunt mai elegante si mai usor de curatat. Sunt mai scumpe dar nu se compara cu cele din stofa...
semyacob
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 26, 2011 8:47 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde alinabarbu » Joi Ian 12, 2012 10:41 pm

eu iubesc canapelele din stofa, pe cele de piele nu le suport, sunt frumoase intr-adevar dar nu mi se potrivesc, depinde de gusturi!
alinabarbu
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Ian 12, 2012 10:24 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde alexiadarius » Mie Ian 25, 2012 9:29 am

Canapelele din stofa sunt preferatele mele. Mai ales cand am si doi copii nazdravani. Sunt mai practice si le pot spala husele ...
alexiadarius
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 22, 2010 12:00 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde ANELY » Mie Feb 01, 2012 2:19 pm

Mobilarea bazata pe rafinament, complexitatea designului, si arta a devenit un trend al zilelor noastre. Indiferent daca vorbim despre un interior modern, minimalist, contemporan sau clasic, acesta trebuie personalizat cu elemente unice, personale. Fiecare locuinta trebuie sa fie unica, personalizata dupa bunul-gust al celor ce locuiesc in aceasta.
Piesa de mobilier care confera personalitate incaperilor si fara de care intregul ansamblu ar fi anost, canapeaua, a fost, este si va fi, fara indoiala piesa de rezistenta a mobilierului, in defavoarea coltarului.
Canapelele ideale pentru o locuinta moderna sunt definite printr-un design minimalist, bazat pe linii drepte, foarte joase, sau combinatiile de linii rotunjite si drepte, canapele-banchete, sau canapelele – lounge. Atat in crearea designului interior dorit, dar si pentru crearea unui spatiu confortabil si functional si sunt deosebit de tentata sa-mi „accesorizez” locuinta cu acesta piesa de rezistenta.
Clasicul cu accente romantice poate defini o locuinta calda, primitoare, rafinata. Accentele de culoare pe care le folosesc pentru definirea stilului clasic-romantic sunt albastru-pal, alb-crem – toate in nuante luminoase, calde. Asadar, designul favorit este axat pe originalitate, simplitate si rafinament. Ma intind, ma asez, lucrez, ma relaxez, citesc, vorbesc la telefon, dorm si de ce nu organizez cu prietenele o intrunire „in pijama”: iata cat de multifunctionala poate fi canapeua pentru noi toti.
ANELY
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde mikigyn » Sâm Feb 04, 2012 10:06 am

Ador sfaturile voastre, ma inspira
mikigyn
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Noi 23, 2010 12:00 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde myky22 » Dum Feb 05, 2012 11:55 pm

eu as vrea sa-mi iau pentru sufragerie o canapea din piele ecologica,ce parere aveti?
am vazut ceva interesant se numeste hol medeea
myky22
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Dec 09, 2010 12:00 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde marcelb » Lun Feb 06, 2012 10:02 am

myky22 scrie:eu as vrea sa-mi iau pentru sufragerie o canapea din piele ecologica,ce parere aveti?
am vazut ceva interesant se numeste hol medeea


Eu nu am vazut, la cunoscutii care au asa ceva, canapele din piele ecologica care sa se comporte bine, materialul se crapa foarte usor.

Asa ca, sau canapele din piele veritabila, sau canapele din stofa, zic eu.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde anfreutza8520 » Mar Feb 07, 2012 3:47 pm

ca aspect mi se par mult mai frumoase cele din piele sau din piele artificiala
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori