Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artificiala

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde avramescuioana » Mar Ian 20, 2015 2:35 pm

Sunt mai bune canapele din piele decat cele din stofa. In plus, procesul de curatare este unul mult mai scurt.
avramescuioana
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 20, 2015 12:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde Elamihaela » Dum Mar 29, 2015 5:33 pm

Sunt adepta canapelelor din stofa, sunt mai elegante si mult mai comode decat cele din piele naturala sau sintetica.
Elamihaela
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 24, 2012 10:16 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde mari lori » Dum Mar 29, 2015 10:33 pm

Pielea este unul dintre materialele pe care eu nu le prefer si nu doar pt ca vara transpiri si te uzi pe haine si nu numai, ci si pentru ca e mai comod din stofa~!
mari lori
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Mai 07, 2014 3:20 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde valihurmuz » Mar Apr 21, 2015 11:12 am

Am canapea din stofa si chiar e buna, insa trebuie sa cumpar huse pt ca cel mic mai deseneaza sau picteaza pe ea si trebuie sa o curati mai des.
valihurmuz
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Oct 14, 2014 10:38 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde kmy50rynn » Mar Apr 21, 2015 1:01 pm

Si eu sunt in cautarea unei canapele, coltar de fapt ... dar e doar o mica diferenta... de termeni. Pana acum eram ferm convinsa ca vreau sa fie din ecopiele sau piele, acum dupa ce am citit cam jumatate din comentariile de aici, incep sa inclin catre stofa... :roll:
kmy50rynn
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Apr 02, 2014 9:44 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde Elamihaela » Mar Apr 21, 2015 10:27 pm

Canapelele din stofa sunt mai elegante si confortabile fata de cele din piele sau piele artificiala. Canapelele din piele sunt reci si sunt confortabile vara pe caldura, cam 3-4 luni pe an.
Elamihaela
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 24, 2012 10:16 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde silvicap » Lun Apr 27, 2015 10:47 am

Elamihaela scrie:Canapelele din stofa sunt mai elegante si confortabile fata de cele din piele sau piele artificiala. Canapelele din piele sunt reci si sunt confortabile vara pe caldura, cam 3-4 luni pe an.

Total de acord cu tine. Stiu ca cele din piele sunt elegante dar nu sunt atat de comode si practice!
silvicap
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde 16Florin » Mie Sep 13, 2017 11:25 am

Eu am luat mobila de la Elvila dar si de la https://www.modela.ro/, ambele magazine au produse de calitate, insa cele de la modela mi se par usor mai ieftine si mai moderne.
16Florin
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 13, 2017 11:23 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde Marinuta » Joi Feb 08, 2018 11:53 am

Ambele tipuri de canapele(textile,piele) sunt comode si ofera confort daca sunt facute bine.
Totusi un lucru este clar:la cele din piele trebuie sa ne asteptam sa crape piele cu timpuliar la cele textile sa se murdareasca in cazul in care nu le acoperin cu ceva.
Marinuta
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Iun 15, 2014 12:44 pm

Anterior

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron