Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artificiala

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde Ramo Mona » Mar Aug 21, 2012 4:13 pm

eu prefer canapelele din stofa sunt frumoase, primitoare si modelul stofei poate fi inlocuit cand te-ai plictisit de el, astfel incat sa creada musafirii ca ai schimbat canapeaua.
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde LoreS » Mie Aug 22, 2012 9:38 pm

Mi-ar placea sa am mobila rosie deoarece imi place culoarea foarte mult.
LoreS
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 16, 2012 1:47 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde chitica » Sâm Aug 25, 2012 9:55 am

eu as alege canapele din piele pentru ca sunt asa impozante si confortabile, luxoase majoritatea. Pacat ca sunt pretentioase, mai ales cele de culoare deschisa. Dar, fata de cele din stofa, ele sunt number one:)
chitica
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 25, 2012 8:47 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde Tisha » Mar Aug 28, 2012 7:00 pm

petrilaana scrie:
lidiac scrie:Eu am ales canapele din stofa ... daca ma plictisesc de culoarea canapelelor, nu trebuie sa-mi cumpar alte canapele, ci doar sa schimb husele.

Ma gandesc ca si daca-mi iau canapele din piele voi putea sa le fac candva huse din stofa, daca se va degrada pielea, sau, cum zici tu, daca ma voi plictisi de culoarea lor.


Exact lucrul acesta l-au facut parintii mei, dar nu recomand. Imediat dupa ce au iesit din garantie, canapelele s-au jupuit groaznic. Sunt din piele ecologica. Le-au facut huse, dar nu mai sunt ce-au fost...
Asa ca daca va permiteti, cumparati cu incredere canapele din piele.
Tisha
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Aug 28, 2012 6:22 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde bacyu » Sâm Sep 01, 2012 12:36 am

piele-scumpe si probleme la fel si cele din piele artificiala,te lipesti de ele,mai ales knd e kld,stofa nu e nici scumpa,nici nu te lipesti,o mik problema sa nu kda ceva kre pateaza
bacyu
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Aug 23, 2012 12:19 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde ChristianaBella » Sâm Sep 01, 2012 1:59 am

danella scrie:Eu sunt innebunita dupa canapele. Am avut o gramada de canapele, dar nu imi placea cum ma simteam atunci cand le foloseam, nici cele de piele nu mi se pareau confortabile. Acum am de stofa, dar cred ca sunt cele mai bune dintre toate cele avute. Sunt confortabile, moi si calduroase.

Eu asa alege mai degaraba un pat rabatabil decat sa ma chinui sau sa fac cocoasa in acele 8 ore de dormit pe o canapea.
ChristianaBella
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 01, 2012 1:46 am

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde bebica1983 » Mar Sep 25, 2012 2:47 pm

Canapelele din piele artificiala pentru ca nu se murdaresc la fel de mult ca alea din stofa si pentru ca iubesc animalele si nu as suporta sa stau pe o canapea acoperita cu o piele de animal.
bebica1983
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 25, 2012 2:43 pm
Localitate: Arad

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde Valina33 » Mar Noi 27, 2012 11:13 am

Eu as opta pentru canapelele din stofa pentru ca cele din piele sunt zgomotoase atunci cand te asezi pe ele, iarna iti ingheata fundul pe ele si vara nici nu poti sta pentru ca transpiri chiar daca pui husa. Daca mai ai si pisica sau catel canapelele din piele sunt primele distruse. Si te cam doare sufletul (la cati bani ai dat) sa vezi ca pisicul a facut pernute pe ea si ti-a gaurit-o toata.
Valina33
 
Mesaje: 49
Membru din: Mar Ian 24, 2012 12:41 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde visarionmaria » Mar Noi 27, 2012 4:26 pm

stofa este cea mai buna: nu transpiri pe ea, se curata destul de usor, este mai eleganta
visarionmaria
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Noi 07, 2012 12:07 pm

Re: Canapele din stofa, canapele din piele sau piele artific

Mesajde myky22 » Vin Noi 30, 2012 4:21 pm

mie nu imi plac cele din stofa pentru ca se murdaresc repede
myky22
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Dec 09, 2010 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron