Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde mamaeb » Lun Apr 20, 2015 9:56 am

Trebuie sa tii cont de tot ce e important pentru tine pentru ca nu o faci in fiecare an...eu asa zic! Adica...chiar daca va costa putin mai mult acum, trebuie sa te gandesti ca este o investitie pe termen lung si merita!
mamaeb
 
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde lorec » Lun Apr 20, 2015 5:21 pm

trebuie sa te gandesti daca o sa ai copii ...:) . Acum este mobila care au sisteme speciale ca cei mici sa nu o poate deschide. Sa fie functionala. Sa nu se vada orice varf de deget pe ea. Sa se poate sterge usor si repede.
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde nelad » Lun Apr 20, 2015 10:01 pm

un primul rand sa fie functionala. aspect modern si spatiu folosit la maxim. Foarte important pt mine este sa incapa cat mai multe ustensile intr-un spatiu cat mai mic
nelad
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:44 pm

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde cyucy » Lun Apr 27, 2015 11:12 am

nelad scrie:un primul rand sa fie functionala. aspect modern si spatiu folosit la maxim. Foarte important pt mine este sa incapa cat mai multe ustensile intr-un spatiu cat mai mic

Corect...spatiul folosit la maxim este important pentru a avea o camera aerisita din punct de vedere al mobilierului!
cyucy
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde buniv » Lun Apr 27, 2015 2:59 pm

Mobila de bucatarie trebuie sa te multumeasca pe deplin pentru a te simti bine in propria bucatarie; trebuie sa indeplineasca anumite criterii de culoare, marime, nuante etc!
buniv
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde valihurmuz » Mar Mai 19, 2015 6:37 pm

Eu cred ca trebuie sa fie amandoua ,sa fie functionala,sa aiba spatiu suficient ,sa fie primitoare
valihurmuz
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Oct 14, 2014 10:38 am

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde mari lori » Lun Mai 25, 2015 9:44 pm

Mobila de bucatarie trebuie sa indeplineasca toate conditiile:adica sa fie si spatioasa,sa aiba usi mai multe (dupa parerea mea) si sa fie si nuanta dorita!
mari lori
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Mai 07, 2014 3:20 pm

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde mioaragl » Mie Iun 10, 2015 1:12 pm

Pentru a avea cat mai mult spatiu in bucatarie este indicat sa ne alegem o mobila cu dulapuri suspendate si masca, chiuveta, aragazul, masina de spalat (cine o vrea in bucatarie ) sa fie incorporate intr-un singur blat. In functie de spatiu se poate si o masa.
mioaragl
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 10, 2015 12:07 pm

Anterior

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator