Blat de marmura - mobila bucatarie

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde Lolytaa » Mie Ian 11, 2012 7:55 pm

Pentru amenajarea bucatariei, alegerea blatului potrivit este un pas foarte important.
Aceasta se face pe considerente atat estetice cat si de functionalitate.
sunt realizate din materiale de calitate
confera un aspect natural locuintei
sunt caracterizate prin rezistenta indelungata
Lolytaa
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Noi 26, 2011 9:39 pm

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde muha_huma » Mie Ian 11, 2012 8:31 pm

lorec scrie:...vreau sa pun pe un perete din bucatarie niste lavite dar nu stiu din ce material!!!! ma gandeam sa fie tot ceva imitatie de culoare marmurei ca sa se asorteze cu blatul!?


Eu nu m-as gandi sa asortez lavitele cu blatul de marmura, ci mai degraba cu nuanta de lemn de la mobila de bucatarie.

Iar pentru blatul de marmura care zici ca se intretine greu, poate il schimbi la un moment dat cu un blat termorezistent care imita marmura, daca iti place asa mult aspectul marmurei.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde anfreutza8520 » Vin Feb 24, 2012 9:00 am

poti opta pentru rafturi din pal, pentru ca arata bine si oricum mobila de bucatarie nu tine vesnic, ca sa merite o investitie in lemn masiv
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde scumpetea » Mie Iun 06, 2012 11:07 am

Eu vreau sa imi fac la comanda o masa care sa aiba tot blat termorezistent...Oare se poate?
scumpetea
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 03, 2011 9:24 am

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde muha_huma » Mie Iun 06, 2012 12:34 pm

scumpetea scrie:Eu vreau sa imi fac la comanda o masa care sa aiba tot blat termorezistent...Oare se poate?


Din cate stiu eu blaturile au niste latimi standard, daca imi amintesc bine, de cand am facut mobila la bucatarie, ar fi 60 cm si 90 cm, posibil insa sa existe si alte dimensiuni.
Deci masa ar putea avea maxim 90 cm latime. Sau sa o faci din 2 bucati a cate 60 cm. Mai ales ca cred ca blaturile sunt rotunjite si finisate frumos doar pe o latura. Ramane insa linia de imbinare de la mijlocul mesei.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde CyleX4 » Vin Iul 20, 2012 3:03 pm

Poti instala pe peretele bucatariei polite din sticla (accesorii inox sau crom), cu sistem propriu de iluminare ... se incadreaza perfect cu orice alt material, mai ales cu marmura, daca mai pastrezi blatul ...
CyleX4
 
Mesaje: 137
Membru din: Joi Mar 01, 2012 8:46 pm

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde crocomic » Dum Iul 22, 2012 2:13 pm

totul se poate asorta cu sticla
crocomic
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 19, 2012 10:34 am

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde Gaitan Maria » Mar Aug 14, 2012 11:44 am

Am lucrat in Italia si majoritatea aveau blat din marmura, si eu mi-am facut la fel, este foarte practic. Poate nu este recomandat dar, pana acum sunt foarte multumita, pot framanta coca, pot toca etc.
Gaitan Maria
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 13, 2012 1:46 pm

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde marioarac » Joi Aug 16, 2012 2:09 pm

Si eu am o problema: cu ce sa sterg mobila de bucatarie ca tot imi raman urme de maini pe ea?
marioarac
 
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Oct 01, 2011 8:06 am

Re: Blat de marmura - mobila bucatarie

Mesajde Exclusiv-stone » Joi Feb 26, 2015 11:10 am

Daca totusi doriti sa alegeti marmura, va recomand marmura alba. Datorita continului redus de fier se pateaza mai greu.
Exclusiv-stone
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 26, 2015 11:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron