Reamenajare bucatarie, sfaturi

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Reamenajare bucatarie, sfaturi

Mesajde REBY » Mie Apr 05, 2017 9:43 am

Buna! Va rog idei cat mai multe , chiar schite. Am in plan reamenajare bucatarie, cu includere plita / cuptor incorporabile ( renunt la aragaz). Dimensiunea bucatariei, ca spatiu de lucru este mare, 12mp, fara a include locul de luat masa, avand un alt spatiu. Latura mare are 4m liniari, pe care sunt dispuse geamul de 2m liniari, in dreptul acestuia chiuveta; centrala termica la inaltime de 2m - in coltul laturei mari. Teava de gaz, dispusa pe una din laturile de 3m liniar, la jumatate - cu gura de aerisire pt hota. Pe latura a doua de 3m liniari, exista combina frigorifica, sa ramana tot acolo. Latura a doua de 4m liniari este deschisa catre o zona ce poate fi folosita ca loc de luat masa. Prefer ca intre chiuveta , plita, cuptor sa las spatiu de minim 40cm. Cuptorul, prefer sa il asez separat de plita, la o inaltime potrivita pe blat, in apropiere de hota, daca e posibil. Spatiile de depozitare , le prefer din multe sertare. Masina de spalat vase , la acest moment este langa frigider. Cum pot reamenaja, fara a incarca spatiul, ce culoare sa aleg pt mobila avand in vedere ca orientarea camerei este catre nord, as putea avea si o peninsula? Unde pot atasa o schita? Multumesc anticipat!
REBY
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 05, 2017 9:14 am

Re: Reamenajare bucatarie, sfaturi

Mesajde ceraselacer » Lun Oct 30, 2017 5:51 pm

Ai gasit?
Uite aic cateva schite, http://www.inovadesign.ro/index.php/pro ... va-design/, una dintre ele, cea pe albastru este bucataria mea, oamenii astia au venit cu cele mai bune solutii, s-au tinut de cuvant, si totul a inceput cu oschita trimisa pe FB :). Poti incerca
ceraselacer
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Oct 30, 2017 5:34 pm


Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori