Recomandari canapea pat

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Recomandari canapea pat

Mesajde Adriana Stancu » Mar Feb 03, 2015 11:58 am

Buna, caut o canapea pat si nu stiu daca este comoda sau nu... puteti sa ma scoateti din acest impas? Multumesc! :cry:
Adriana Stancu
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 03, 2015 11:45 am

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde petrilaana » Mar Feb 03, 2015 12:11 pm

Sunt tot felul de canapele extensibile, unele mai comode decat altele, asa ca sfatul meu este sa-ti faci timp sa intri prin magazinele de mobila si sa le incerci efectiv.

Conteaza si sa fie comode dar si sa aiba un sistem de extindere usor de manevrat si fiabil, sa nu ti se strice dupa cateva utilizari. Mai ales daca este o canapea pe care trebuie sa o transformi in pat in fiecaere noapte si nu doar ocazional, cand ai oaspeti.
Ultima oară modificat de petrilaana pe Mar Feb 03, 2015 12:30 pm, modificat 1 dată în total.
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde Tica Cristina » Mar Feb 03, 2015 12:23 pm

Parerea mea este sa-ti cumperi un pat cu saltea relaxa, este mai confortabil.
Tica Cristina
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Sep 18, 2013 7:06 am

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde muha_huma » Mar Feb 03, 2015 12:33 pm

Tica Cristina scrie:Parerea mea este sa-ti cumperi un pat cu saltea relaxa, este mai confortabil.


Degeaba este mai confortabil daca nu are spatiul necesar pentru un pat clasic! Poate este vorba despre living si ar prefera sa aiba peste zi un aspect cat mai estetic.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde titi2015 » Mie Feb 04, 2015 8:13 am

Daca pui canapeaua in living si stai zilnic pe ea, la TV, atunci asigura-te ca e ergonomica, ca sa nu te doara spatele; daca o desfaci mereu, atunci intereseaza-te ce sistem de feronerire, pentru cate extinderi a fost gandita atunci cand a fost creata. Nu lua nimic care nu ofera garantie.
titi2015
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Dec 22, 2014 7:53 pm

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde elenabulat » Vin Feb 06, 2015 3:01 pm

Am o canapea-pat de 5 ani de zile si ma simt tare confortabila in ea marca Dedeman! :)
elenabulat
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Ian 04, 2012 6:23 pm

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde cettat » Sâm Feb 07, 2015 9:41 am

Si eu sunt de parere ca tot o canapea este mai comoda si iti da impresia ca e camera mai mare! In dormitorul nepoatei mele avem asa ceva si nici macar n-o intinde pt. a dormi noaptea pt ca are loc! Este practica si utila!
cettat
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde SANDUMS » Lun Feb 23, 2015 1:24 pm

O canapea pat intodeuna este o achizitie buna pentru dormitoare care nu au o suprafata incapatoare. Principalul avantaj pe care il aduce o canapea extensibila este arhicunoscut: se transforma intr-un pat in plus cand este nevoie (sau in singurul pat, uneori), ocupand mult mai putin spatiu si servind drept canapea simpla in restul timpului.
SANDUMS
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Feb 22, 2015 6:18 pm

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde marcelb » Lun Feb 23, 2015 5:23 pm

Adriana Stancu scrie:Buna, caut o canapea pat si nu stiu daca este comoda sau nu... puteti sa ma scoateti din acest impas? Multumesc! :cry:


Uite un articol util despre alegerea unei canapele extensibile, gasesti explicate inclusiv sistemele de extindere existente pe piata, plus cateva propuneri concrete de canapele: 12 idei pentru canapeaua extensibila perfecta pentru casa ta - Galerie foto

Imagine
Imagine

Imagine
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Recomandari canapea pat

Mesajde lilysor » Lun Feb 23, 2015 6:17 pm

Eu prefer acest gen din cauza spatiului mic pe care il am . Noaptea il fac pat, ziua canapea... Nu este foarte confortabil dar m-am obisnuit.
lilysor
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Noi 15, 2014 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori