Alegere saltea

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Alegere saltea

Mesajde ClaudiaLungu » Vin Aug 30, 2013 8:13 am

cum alegi salteaua cea mai buna?
ClaudiaLungu
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Aug 15, 2009 11:00 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde marcelb » Lun Sep 02, 2013 4:40 pm

ClaudiaLungu scrie:cum alegi salteaua cea mai buna?


Cred ca raspunsul nu este universal valabil. Poti incerca sa-ti faci o parere citind urmatoarele articole:

Perna si salteaua potrivite, secretul unui somn odihnitor! Afla cum sa le alegi

Vrei un somn odihnitor? Uite cum alegi corect perna si salteaua!

Salteaua potrivita pentru un somn odihnitor si relaxant

Succes!
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Alegere saltea

Mesajde lilishor4 » Joi Sep 05, 2013 8:41 am

Si aici e un topic despre saltele: viewtopic.php?f=4&t=2496&start=0
Este greu sa spui "salteaua cea mai buna" pentru ca necesitatile difera de la persoane la persoane. Sunt unii care au nevoie de o duritate f mare, altii medie. Unii vor de o anumite inaltime, altii cu garantie cat mai mare. Unii vor pe arcuri, altii pe spuma. Eu recomand in continuare saltele-ortopedice.net/ pentru ca de acolo am luat, sunt seriosi si au descrieri detaliate la saltele. Cerintele tale de la o saltea care sunt, mai exact?
lilishor4
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 21, 2013 6:46 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde madutza_u2001 » Mar Sep 17, 2013 3:17 pm

In primul rand o alegi in functie de corpul tau: depinde daca iti place dormi pe moale sau mai tare, daca ai probleme cu coloana, daca esti alergic la anumite materiale... Sunt mai multe chestiuni de avut in vedere.
madutza_u2001
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 13, 2012 10:01 am

Re: Alegere saltea

Mesajde arabelasaileanu » Dum Sep 22, 2013 7:25 pm

Si pe mine ma intereseaza de aceea am citit articolele si :D m-am uitat pe site-uri , sunt fericita ca am gasit informatiile pe care le doream scrise de oameni binevoitori. Multumesc !
arabelasaileanu
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Sep 22, 2013 7:15 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde cyucy » Dum Sep 29, 2013 9:29 pm

Cred ca ar trebui sa tii cont de pretul fiecareia! De obicei, in Romania, ce e mai scump e si mai bun, asa ca, daca nu esti prea informat in aceasta materie zic ca poti sa te ghidezi dupa pretul saltelei!
cyucy
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde lorec » Lun Sep 30, 2013 5:28 pm

Sincer ma iau dupa calitate, apoi dupa aspect. Ma intereseaza cel mai mult daca sustine greutatea si nu se deformeaza in timp. Pana acum am facut 2 alegeri nereusite (saltele de proasta calitate dupa cum zice sotul) insa acum m-am hotart sa iau una mai scumpa si zic eu de mai buna calitate.
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Re: Alegere saltea

Mesajde Samoila Cristina » Mar Oct 22, 2013 11:34 am

Pentru mine este foarte important sa am sau sa aleg o saltea pe care sa simt cu adevarat ca ma odihnesc.Alegerea este cam grea avand in vedere multitudinea ofertelor,dar unde se poate,ma asez sa o testez.Nu trebuie sa fie nici foarte tare dar nici sa te cufunzi in ea.
Samoila Cristina
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Apr 16, 2013 12:16 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde alexctaro » Mar Oct 22, 2013 2:27 pm

depinde de preferintele tale. Eu recomand salteaua ortopedica. :)
alexctaro
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 15, 2013 3:46 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde lorec » Dum Oct 27, 2013 10:07 pm

A cumparat cineva de la Dormeo? Sunt cam scumpe si am probat una intr-un magazin si nu mi s-au parut extraordinare... sunt tari si ciudate. Oare se mai "lasa" in timp?
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Următorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: qcj12816 şi 1 vizitator