Alegere saltea

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Alegere saltea

Mesajde to_nica » Lun Oct 28, 2013 4:11 pm

lilishor4 scrie:Si aici e un topic despre saltele: viewtopic.php?f=4&t=2496&start=0
Este greu sa spui "salteaua cea mai buna" pentru ca necesitatile difera de la persoane la persoane. Sunt unii care au nevoie de o duritate f mare, altii medie. Unii vor de o anumite inaltime, altii cu garantie cat mai mare. Unii vor pe arcuri, altii pe spuma. Eu recomand in continuare saltele-ortopedice.net/ pentru ca de acolo am luat, sunt seriosi si au descrieri detaliate la saltele. Cerintele tale de la o saltea care sunt, mai exact?


Inainte sa-mi iau saltea mi-am pus problema asa: ce imi trebuie ca sa am un somn bun? O saltea buna! De obice merg direct la tinta, in cazul de fata magazin doar cu saltele; daca vroiam becuri, mergeam direct la un magazin cu lustre; nu imi plac magazinele mixte, unde caut produsul dorit si il gasesc aproape cand ma lasa nervii. Tot de pe saltele-ortopedice am luat, da, de incredere site-ul, una pe arcuri, ortopedica, marca Ergoflex. Sunt multumita cu "M" mare.
to_nica
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Oct 28, 2013 3:48 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde danielp » Dum Noi 03, 2013 11:44 pm

Saltelele de la Dormeo sunt foarte scumpe, dupa mine, si nu cred ca sunt atat de bune precum fac ei reclama!
danielp
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Alegere saltea

Mesajde lorec » Lun Noi 04, 2013 10:21 pm

danielp scrie:Saltelele de la Dormeo sunt foarte scumpe, dupa mine, si nu cred ca sunt atat de bune precum fac ei reclama!

Ai una? In magazin mi s-au parut foarte tari...sincer cred ca o sa am dureri de spate. Plus ca pretul te da, la prorpiu pe spate:))).
Alte marci mai stii dar care sa fie mai moale? Eu una le compar cu saltaua lui bunica de pe vremuri cand, saracii le umpleu cu fan:))), erau extraordinar de bune...si ma simteam foarte, foarte bine si odihnita.
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Re: Alegere saltea

Mesajde dantes » Sâm Noi 09, 2013 8:36 am

Acum nu se mai fabrica saltele care sa dureze zeci de ani, producatorii recomanda sa schimbi salteaua la 3-5 ani, deci te sfatuiesc sa fii atent si la termenul de garantie.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: Alegere saltea

Mesajde cyucy » Dum Noi 17, 2013 9:26 pm

Daca nu ai copil mic sa sara in par,asa cum am avut eu :lol: , salteaua te poate tine 5 ani,indiferent de calitatea ei...parerea mea! ;)
cyucy
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde lorec » Dum Noi 17, 2013 11:56 pm

cyucy scrie:Daca nu ai copil mic sa sara in pat, asa cum am avut eu :lol: , salteaua te poate tine 5 ani, indiferent de calitatea ei... parerea mea! ;)

A mea are deja 7 si... inca rezista, desi am si un bebe, inca unul pe drum. Dar sper sa reusesc sa o schimb la anul ca a avut grija asta mica sa mi-a coloreze cu carioci...
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Re: Alegere saltea

Mesajde doyna » Vin Noi 22, 2013 10:52 pm

in primul rand sa fie durabila, nu neaparat cea mai scumpa, sa aibe arcuri bune si sa fie mare. Imi plac saltelele care sunt mai groase si in caz ca vin nepotii sa se joace sa fie si rezistenta. As vrea sa incerc de la Dormeo una dar momentan sunt prea scumpe.
doyna
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Sep 30, 2013 6:05 pm

Re: Alegere saltea

Mesajde niculae2013 » Vin Feb 21, 2014 6:11 pm

danielp scrie:Saltelele de la Dormeo sunt foarte scumpe, dupa mine, si nu cred ca sunt atat de bune precum fac ei reclama!


Sub 1000 lei de n-am vazut saltea Dormeo pentru pat dublu - prea de tot... In Dedeman gasesti pat dublu la mai putin de 300 lei!

to_nica scrie:
lilishor4 scrie:Si aici e un topic despre saltele: viewtopic.php?f=4&t=2496&start=0
Este greu sa spui "salteaua cea mai buna" pentru ca necesitatile difera de la persoane la persoane. Sunt unii care au nevoie de o duritate f mare, altii medie. Unii vor de o anumite inaltime, altii cu garantie cat mai mare. Unii vor pe arcuri, altii pe spuma. Eu recomand in continuare saltele-ortopedice.net/ pentru ca de acolo am luat, sunt seriosi si au descrieri detaliate la saltele. Cerintele tale de la o saltea care sunt, mai exact?


Inainte sa-mi iau saltea mi-am pus problema asa: ce imi trebuie ca sa am un somn bun? O saltea buna! De obice merg direct la tinta, in cazul de fata magazin doar cu saltele; daca vroiam becuri, mergeam direct la un magazin cu lustre; nu imi plac magazinele mixte, unde caut produsul dorit si il gasesc aproape cand ma lasa nervii. Tot de pe saltele-ortopedice am luat, da, de incredere site-ul, una pe arcuri, ortopedica, marca Ergoflex. Sunt multumita cu "M" mare.

Ergoflex e marca buna. La fel si Siesta
niculae2013
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:23 am

Anterior

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori