Amenajare sufragerie

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Amenajare sufragerie

Mesajde aurelia niscoveanu » Vin Dec 07, 2012 4:32 pm

O biblioteca care stie sa-mi spuna ce se poate asorta cu o sufragerie nu prea spatioasa si nu prea mare?
aurelia niscoveanu
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Dec 07, 2012 4:24 pm

Re: Amenajare sufragerie

Mesajde mirelat » Vin Dec 07, 2012 5:22 pm

aurelia niscoveanu scrie:O biblioteca care stie sa-mi spuna ce se poate asorta cu o sufragerie nu prea spatioasa si nu prea mare?


Poti explica mai clar ce doresti? Doresti sa amenajezi o incapere nu prea spatioasa ca si sufragerie? Ai mobila si doresti sa-i gasesti accesoriile potrivite (perdele, covor, obiecte decorative etc.)? Sau nu ai nimic ci doar niste pereti goi? Ce stil doresti, unul modern sau unul traditional?

Daca nu dai mai multe detalii nu vad cum te-ar putea ajuta cineva.
Avatar utilizator
mirelat
 
Mesaje: 132
Membru din: Dum Feb 15, 2009 12:00 am

Re: Amenajare sufragerie

Mesajde aurelia niscoveanu » Sâm Dec 08, 2012 9:33 am

am o incapere de 5/4, din care vreau sa scot tot ce am mai putin o canapea din piele care o pastrez si sa o remobilez. am nevoie de ceva idei. merg pe ceva clasic,util. astept idei
aurelia niscoveanu
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Dec 07, 2012 4:24 pm

Re: Amenajare sufragerie

Mesajde marcelb » Sâm Dec 08, 2012 12:14 pm

Eu iti sugerez sa te uiti pentru inceput la cat mai multe imagini cu amenajari de sufragerii/livinguri pentru a-ti crea o imagine cat mai clara cu ceea ce iti place, iar apoi sa incepi sa cauti obiectele adecvate. Chiar daca iti doresti un stil clasic, ai grija sa nu incarci prea mult incaperea.

Aici gasesti cateva imagini cu sufragerii, iar aici mobila pentru sufragerie.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Amenajare sufragerie

Mesajde sabinicac » Dum Dec 09, 2012 10:36 am

eu sunt de parere ca o mobila cu corpuri putine si suspendate ar fie perfecta
sabinicac
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 12, 2010 12:00 am

Re: Amenajare sufragerie

Mesajde CyleX4 » Joi Feb 14, 2013 8:47 pm

Indiferent de stilul abordat, un living trebuie sa contina: canapea (si fotolii, dupa caz), mobilier biblioteca (ansamblu corpuri, suspendata, modulara s.a), colt IT (TV, sistem audio, PC, laptop s.a.) masuta cafea si, in mod ideal, un mini-bar ;)
Toate acestea se accesorizeaza, dupa ... posibilitati!!
CyleX4
 
Mesaje: 137
Membru din: Joi Mar 01, 2012 8:46 pm

Re: Amenajare sufragerie

Mesajde Radu Monica » Mie Mar 20, 2013 7:58 am

Mi-ar placea ca in sufragerie sa am o biblioteca mare, sa-mi pot pune toate cartile pe care le am si sa ma mandresc cu ele. O canapea pe colt si o masuta de cafea s-ar incadra perfect in spatiu.
Radu Monica
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 05, 2012 9:53 am

Re: Amenajare sufragerie

Mesajde MiCo » Mie Mar 20, 2013 11:38 am

Intotdeauna, o camera "aerisita" este mult mai eleganta decat una in care se ingramadesc diverse corpuri de mobilier. Asa ca, sfatul meu este sa te orientezi catre simplitate, corpuri de mobilier armonioase si utile.
In sufragerie, pe langa biblioteca pe care deja ai achizitionat-o, mai merge o canapea sau un coltar cu fotolii, o masuta, eventual pe care sa o poti desface cand ai musafiri si un corp pe care sa asezi televizorul.
Spor la amenajat!
MiCo
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Amenajare sufragerie

Mesajde cristinuca287 » Vin Mar 22, 2013 1:23 pm

Buna,
Ma bucur ca am descoperit acest forum deoarece imi va fi de mare ajutor in amenajarile pe care le am de facut in acest an.
Si pe mine m-ar interesa o sufragerie practica, comoda care sa te faca sa te simti mereu bine primit, sa nu fie incarcata dar cu destule spatii utile pentru depozitare.
Sper sa putem face schimb de idei pentru a ne ajuta sa ajungem la designul mult dorit. :)
cristinuca287
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 22, 2013 1:17 pm


Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori