BANI DIN MOBILA VECHE

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

BANI DIN MOBILA VECHE

Mesajde ioan25 » Mie Noi 07, 2012 11:00 am

In vremurile si locul in care traim, unii traiesc foarte bine. Intr-o zi am intrat in vorba cu un tigan care aduna mobila veche de prin localitatile din jurul Sighisoarei. Din discutii acesta mi-a spus ca sunt luni in care castiga si 10.000 euro din vanzarea mobilei vechi.
ioan25
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 09, 2011 8:09 am
Localitate: SIGHISOARA

Re: BANI DIN MOBILA VECHE

Mesajde visarionmaria » Mie Noi 07, 2012 12:09 pm

mi se pare foarte mult.
Bine ca se descurca.
visarionmaria
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Noi 07, 2012 12:07 pm

Re: BANI DIN MOBILA VECHE

Mesajde muha_huma » Mie Noi 07, 2012 1:38 pm

Mobila veche saseasca este foarte frumoasa si trainica, ca de altfel tot ce au lasat sasii prin Transilvania. Iar tiganii au stiut sa profite de aceste lucruri si sa scoata bani din ele.
Dealtfel, satele abandonate de sasi sunt populate masiv de tigani, din pacate multi dintre ei intervenind total neinspirat in arhitectura caselor sasesti.

Am avut ocazia sa trec in vara prin cateva astfel de sate si te apuca plansul cand vedeai cum si-au batut joc de acele case, luate probabil de pomana. Ici-colo mai vedeai doar cate o casa autentic saseasca.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: BANI DIN MOBILA VECHE

Mesajde dianaadi » Mar Feb 19, 2013 11:56 pm

e o suma foarte mare. Doar piesele de colectie, varianta reconditionata ar merita bani, mobila veche e de multe ori distrusa de trecerea anilor
dianaadi
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Feb 19, 2013 11:44 pm

Re: BANI DIN MOBILA VECHE

Mesajde irinuca36 » Mie Feb 27, 2013 12:19 am

E pre mare suma dupa parerea mea dar important e ca se descurca si fac ceva in afara sa cerseasca sau sa fure. Cred ca nu sunt foarte multi care sa cumpere mobila second....ci mai degraba o primesc pe degeaba de la cei care renoveaza
irinuca36
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 27, 2013 12:05 am

Re: BANI DIN MOBILA VECHE

Mesajde nirolf3538 » Sâm Mar 02, 2013 3:03 pm

In general oamenii cauta sa faca bani din orice... Asa ca, daca au ceva de valorificat si mai e si vechi... tot inainte... doar se gasesc si colectionari, nu?
nirolf3538
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 22, 2010 12:00 am

Re: BANI DIN MOBILA VECHE

Mesajde il_luci » Dum Mar 10, 2013 2:42 pm

e prea mare suma. Nu sunt multi cei care cumpara vechituri atata timp cat sunt piese de mobilier ieftine pe piata. Chiar daca sunt proasta calitate
il_luci
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Mar 10, 2013 2:37 pm


Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron