Mobila: cumparata sau pe comanda?

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde alinah » Lun Iul 13, 2015 9:08 pm

eu am facut pe comanda si nu a fost asa scumpa ,am facut cum am vrut eu modelul si culoarea.
alinah
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Dec 21, 2013 4:18 pm

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde silvicap » Lun Aug 24, 2015 9:22 pm

Pe comanda este mai avantajos ca si pret si ca spatiu,ca pot s-o asezi fix in locul unde ai nevoie,insa calitatea nu este chiar ca cea cumparata din magazin!
silvicap
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde florydogaru » Lun Aug 31, 2015 9:34 am

Consider ca mobila la comanda iti satisface toate nevoile
florydogaru
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 04, 2011 11:34 am

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde maryanne » Lun Aug 31, 2015 1:13 pm

Desi pretul a fost mai mare fata de cel al pietei actuale (exceptie, mobilier de lux), mobila facuta pe comanda se incadreaza perfect in toate camerele locuintei mele, e de o calitate buna si cu un design modern, frumos. Am castigat timp pretios si nervii nu si-au lasat amprenta asupra mea caci totul a decurs de minune.
maryanne
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 12, 2013 8:47 pm

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde Cezy » Dum Sep 20, 2015 11:18 am

Cred ca sa o cumperi direct pentru ca cea pe comanda nu are aceleasi finisaje ca cea din magazinele de specialitate.
Cezy
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 20, 2015 11:14 am

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde meprincipessa » Mar Oct 13, 2015 8:38 pm

Eu sunt pentru mobila la comanda pentru ca poti economisi spatiu. Recunosc ca mi-am luat si piese gata facute din magazinele de specialitate care mi-au placut foarte mult si mi s-au si incadrat in spatiu.
meprincipessa
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 03, 2011 10:00 pm

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde VioricaC » Vin Noi 06, 2015 1:24 pm

Eu personal prefer mobila pe comanda. Si va spun din proprie experienta ca la final cand tragi linie, constati ca mobila pe comanda este mai ieftina si asta pentru ca este vorba de materialele folosite. Atunci cand cumperi o mobila gata facuta esti oarecum constrans in ceea ce priveste materialele. Eu mi-am mobilat complet (pe comanda) un apartament din complexul rezidential Cosmopolis si sunt foarte multumita de raportul/calitate pret.
VioricaC
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Noi 06, 2015 1:21 pm

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde dantes » Dum Noi 08, 2015 8:43 am

Poti gasi si in comert mobila care se potriveste perfect dimensiunilor necesare in bucataria ta,dar trebuie sa cauti,eu am gasit dar am umblat in 3 magazine cu metrul la mine
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde Alina Crangaru » Lun Ian 04, 2016 12:44 pm

Eu sunt adepta stilului minimalist si prefer sa imi amenajez casa cat mai simplu. Cand m-am mutat in noua casa din Cosmopolis, am preferat sa apelez la sfaturile unui designer de interior in ceea ce priveste mobila, cat si culorile dormitoarelor. Am facut-o pe comanda si am fost multumita de rezultat.
Alina Crangaru
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 11, 2015 12:28 pm

Mobila online

Mesajde omulcasei » Vin Oct 07, 2016 3:13 pm

Fiecare are avantajele si dezavantajele sale.
In mod evident mobila la comanda va costa mai mult fiindca e ceva premium..
Eu sunt fan mobila online asa ca prefer sa ma uit pe net la diverse modele de mobila dintre care aleg exact ceea ce-mi place. Site-uri sunt suficiente, ai de unde sa alegi..
omulcasei
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 04, 2016 5:20 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori