Mobila: cumparata sau pe comanda?

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Mobila online

Mesajde ChristianaBella » Sâm Mar 11, 2017 4:31 pm

omulcasei scrie:Fiecare are avantajele si dezavantajele sale.
In mod evident mobila la comanda va costa mai mult fiindca e ceva premium..
Eu sunt fan mobila online asa ca prefer sa ma uit pe net la diverse modele de mobila dintre care aleg exact ceea ce-mi place. Site-uri sunt suficiente, ai de unde sa alegi..

Si eu cred ca mobila la comanda este mai avantajoasa,iti fac exact ceea ce vrei tu. Dar mai sunt si exceptii ca pret:sunt promotii cu bucatarii complete sau bibleoteci care ies mai convenabil la pret,iar dimensiunile stas care le ofera ei se potrivesc in general.Urmarit pe cei de la Thamos sau cei de la Tamillia din Ghencia.
ChristianaBella
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 01, 2012 1:46 am

Re: Mobila: cumparata sau pe comanda?

Mesajde andreistanescu » Dum Feb 25, 2018 6:49 pm

Eu sunt de parere ca mobila la comanda este o solutie foarte buna in caz ca doresti reamenajarea locuintei. Mie de exemplu mi-a placut o bucatarie care era peste bugetul meu, insa am apelat la cei de la http://www.promobila.com si mi-au facut-o sa arate aproape identic la jumatate din pretul celeilalte.
andreistanescu
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Feb 25, 2018 6:45 pm

Re: Mobila: cumparata sau pe comanda?

Mesajde RadioClick » Vin Aug 10, 2018 8:59 pm

Cred ca toata lumea ar prefera sa cumpere mobila la comanda, insa trebuie sa isi permita in primul rand. Deoarece, se stie ca mobila la comanda, costa foarte mult.
RadioClick
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2015 4:00 pm

Re: Mobila:cumparata sau pe comanda?

Mesajde DanaS » Mie Sep 05, 2018 7:44 pm

marcelb scrie:
ROXANICOL scrie:Eu cred ca, dimpotriva, mobila pe comanda este mai scumpa decat cea tip.


Lorec se referea la "versiunea unei mobile extrem de scumpe". Mergi la Versailles sau la Peles si-ti place o piesa de mobilier. Nu cred ca-ti permiti sa o cumperi, presupunand ca s-ar vinde. Dar poti gasi un tamplar cu simt artistic care sa ti-o faca la un pret rezonabil, chiar daca nu va fi perfect identica.

La o mobila comuna, este normal ca cea la comanda sa fie mai scumpa decat cea dea gata, facuta in serie.

Sunt de acord cu tine, pe deplin.
DanaS
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Feb 13, 2015 7:31 pm

Re: Mobila: cumparata sau pe comanda?

Mesajde ceraselacer » Sâm Oct 20, 2018 4:04 pm

RadioClick scrie:Cred ca toata lumea ar prefera sa cumpere mobila la comanda, insa trebuie sa isi permita in primul rand. Deoarece, se stie ca mobila la comanda, costa foarte mult.

Nu neaparat foarte mult. Putin mai mult decat cea din magazin ca normal, are alte dimensiuni si alte componente. De exemplu un designer de interior care iti amenajeaza apartamentul si iti face schita unui dormitor sa zicem, pe comanda, poate o sa-ti gaseasca alta solutie deat dulapul cu patru uis, 2 noptiere o comoda, pat de mijloc si atat. Poate iti facce un dulap ingropat, in loc de comoda iti pune un raft incastrat, fara noptiere si un pat rabatabil, poate sa fie mai scump ca pret pe bucata de obilier, dar la total sa fie la fel ca tot "anamblul" pe care il cumperi de la magazin si pe care proababil nu ai loc sa il puit pe tot in dormitor si mai plasezi comoda sau o noptierea in alta camera, ...in fine si arata ca o varza sau ca o chestie incropita la sfarsit, desi totul e nou nout!! Eu am trecut prin ambele etape, am mai spus iar varianta personalizata a facut tot banii si timpul si nervii mei economisiti. M-a costat cu 20% mai mult decat imi facusem socoteala ca o sa cumpar singura, dar nu am umblat prin magazine, nu a carat eu nimic, nu am facut curat, nu am stat cu muncitorii. Am plecat de acasa si cand a fost momentul sa revin, totul era aranjat si curat!!!
Uitati aici proiectele oamenilor alor, si al meu printre ele :) www.inovadesign.ro
ceraselacer
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Oct 30, 2017 5:34 pm

Anterior

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron