Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde petrilaana » Mie Feb 11, 2015 5:51 pm

RadioClick scrie:Si eu cred ca in primul rand trebuie sa vedem ce spatiu avem. Eu cred ca mobila din bucatarie trebuie sa fie din lemn masiv deoarece este si mobila cea mai folosita din casa.


E drept ca mobila de bucatarie este cea mai folosita din casa, dar nu prea o are nimeni din lemn. Asta pentru ca de regula mobila de bucatarie este facuta la comanda, pentru a exploata optim spatiul, iar o mobila din lemn la comanda costa muult mai mult decta una din PAL.
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde Elamihaela » Mie Feb 11, 2015 8:45 pm

Cand se face o schimbare in bucatarie cu o mobila noua, trebuie sa se tina cont de spatiul bucatariei, culoarea corpurilor pentru a se armoniza cu gresia si faianta iar dimensiunea corpurilor sa fie adecvata spatiului pentru a nu aglomera inutil.
Elamihaela
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 24, 2012 10:16 am

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde IonAvramNazarin » Lun Feb 16, 2015 11:53 am

Mobila la comanda este cea mai avantajoasa, bucataria prinde forma in functie de spatiu plus ca in felul asta putem opta pentru cat mai multe corpurii suspendate.
IonAvramNazarin
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Feb 13, 2015 12:57 pm

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde vio23 » Mar Feb 24, 2015 2:16 pm

In primul rand cred ca trebuie sa te orientezi in functie de marimea spatiului destinat mobilei.
vio23
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 09, 2014 6:16 pm

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde siminiucmihaela » Mar Feb 24, 2015 3:43 pm

muschu scrie:De ce nu, si frumos si practic!

Daca trebuie sa faci insa compromisuri, eu cred ca in bucatarie trebuie sa primeze functionalitatea.

Trebuie sa te hotarasti si ce stil alegi. O bucatarie clasica cred ca e mai costisitoare atat in ceea ce priveste mobila cat si accesoriile.
Exista lavoare, robinete, hote, cuptoare, plite si alte accesorii si aparate pentru bucatarie proiectate si finisate pentru a se incadra intr-o bucatarie clasica, sau chiar rustica, dar preturile sunt mai mari, in primul rand pentru ca sunt de marca, intrucat nu orice producator chinez de duzina se apuca sa creeze asa ceva.

Mult succes, si, cand noua bucatarie e gata, pune pe forum niste poze!

Cred ca important este sa-ti placa, dar sa fie si de calitate si sa vezi cam cat spatiu ai pentru ceea ce urmeaza sa fie noua ta mobila din bucatarie.. .Si, mai depinde de buzunar...
siminiucmihaela
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 21, 2013 4:20 pm

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde Lamiita » Mie Feb 25, 2015 10:33 am

In primul rand as tine cont de spatiu, apoi functionalitate si abia apoi de placeri. Bucataria nici nu trebuie sa fie supra-incarcata. Trebuie organizat spatiul foarte bine nu sa alergi de la un colt la altul al ei.
Lamiita
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Feb 26, 2014 10:40 pm

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde slly » Joi Feb 26, 2015 9:52 pm

eu am tinut cont de culoarea faiantei si de functionalitate
slly
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Dec 02, 2010 12:00 am

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde mari lori » Sâm Feb 28, 2015 1:40 am

Spatiul este unul dintre principalele scopuri pt care facem o mobila la comanda, mai ales pentru buatarie! Apoi urmeaza culoarea, modelul etc!
mari lori
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Mai 07, 2014 3:20 pm

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde buniv » Lun Mar 09, 2015 10:22 pm

Spatiu, culoare ,modelul dorit... dupa aceste criterii aleg eu mobila!
buniv
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Pe ce criterii ar trebui aleasa mobila de bucatarie?

Mesajde radana » Lun Apr 20, 2015 8:54 am

In primul rand de culoare si spatiu. Trebuie sa fie cocheta.
radana
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 20, 2015 8:49 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron