gradini

Adu natura in casa ta! Invata cum sa ingrijesti plantele de interior. Creaza-ti o gradina interioara.

gradini

Mesajde planet_florin » Lun Oct 29, 2012 6:38 pm

Am in casa, apartament mai bine zis, peste 50 specii de flori. Ce n-as da sa am o curte sa pot face ce vreau eu cu acea portiune de pamant!
planet_florin
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mai 30, 2012 4:51 pm

Re: gradini

Mesajde CyleX4 » Mar Ian 22, 2013 11:41 am

E adevarat, e o binecuvantare sa ai o gradina in aer liber!! Dar, nu uita (!), "gradina" din apartament e una si gradina reala e altceva; singurul lucru comun sunt ghivecele cu plante pe care le poti "amplasa" pe timpul verii/toamnei in aer liber! ;)
CyleX4
 
Mesaje: 137
Membru din: Joi Mar 01, 2012 8:46 pm

Re: gradini

Mesajde Ramo Mona » Joi Mar 21, 2013 2:18 pm

Cine nu si-ar dori o gradina? Eu una visez sa am o casa nu f mare dar gradina as vrea sa fie mare sa-mi pot pune flori, pomi fructiferi si multe legume si zarzavaturi. Sper ca intr-o buna zi visul sa-mi devina realitate.
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: gradini

Mesajde florentinab » Mie Mar 27, 2013 10:27 am

Eu am norocul sa am si gradina. Insa cu timpul stau cam prost. Toate trebuie sa le ingrijesc pe fuga pentru ca ajung la 17.00 de la serviciu. Sambata e sarbatoare cand sunt intre plantele mele.
florentinab
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Feb 08, 2012 9:52 pm

Re: gradini

Mesajde Ramo Mona » Vin Iun 14, 2013 2:27 pm

Visez la o gradina de mult timp si sper ca intr-o buna zi sa o si am, e minunat sa ai unde cultiva ce vrei, sa mai ai si flori multe si pomi fructiferi :). Din pacate momentan sunt doar vise si ma rezum la ce pot tine si eu in apartament: flori de ghiveci si niste patrunjel, telina, leustean, busuioc, marar si ce urmeaza sa mai rasara.
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: gradini

Mesajde mirelat » Sâm Iun 15, 2013 6:06 pm

Ramo Mona scrie:Visez la o gradina de mult timp si sper ca intr-o buna zi sa o si am, e minunat sa ai unde cultiva ce vrei, sa mai ai si flori multe si pomi fructiferi :). Din pacate momentan sunt doar vise si ma rezum la ce pot tine si eu in apartament: flori de ghiveci si niste patrunjel, telina, leustean, busuioc, marar si ce urmeaza sa mai rasara.


Din pacate sunt destui care au gradina si nu o ingrijesc, in timp ce altii, ca si tine, viseaza la asa ceva...

Eu iti doresc sa reusesti cat mai curand sa te bucuri de o gradina minunata!
Avatar utilizator
mirelat
 
Mesaje: 132
Membru din: Dum Feb 15, 2009 12:00 am

Re: gradini

Mesajde Pop Aurica » Mie Dec 04, 2013 9:02 am

Nu stiu unde locuiesti, dar in zonele limitrofe ale fiecarui oras gasesti de vanzare loturi mai mici ( ex 5 ari), la preturi nu foarte mari.
Pe o astfel de suprafata poti sa faci multe lucruri frumoase. Succes !
Pop Aurica
 
Mesaje: 70
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:00 pm

Re: gradini

Mesajde petre67 » Joi Dec 05, 2013 5:26 pm

Pop Aurica scrie:Nu stiu unde locuiesti, dar in zonele limitrofe ale fiecarui oras gasesti de vanzare loturi mai mici ( ex 5 ari), la preturi nu foarte mari.
Pe o astfel de suprafata poti sa faci multe lucruri frumoase. Succes !


Ai dreptate, pacat insa ca tot in aceste zone limitrofe se gasesc destui gata sa profite de munca ta si sa te lase fara recolta, tocmai cand ai vrea sa te bucuri de ea...
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm


Înapoi la Gradina din casa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron