amenajari gradini

Adu natura in casa ta! Invata cum sa ingrijesti plantele de interior. Creaza-ti o gradina interioara.

amenajari gradini

Mesajde pollet_a » Vin Mar 04, 2011 10:21 pm

Buna seara.
Ma bucur sa pot participa la concursul pentru care va felicit. Fiica mea a ridicat o casa, iar in aceasta primavara spera sa se poata muta. Cred ca o carte cu sfaturi si idei de amenajare a gradinii este binevenita.
Va multumim.
O seara buna
Paula M. :)
pollet_a
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: amenajari gradini

Mesajde cristinica31 » Lun Apr 04, 2011 9:20 pm

la acest subiect as putea sa scriu un roman.Cu toate ca nu sunt chiar mutumita de amplasarea casei fata de gradina am incercat sa fac in asa fel incat sa am cat de cat vedere la gradina
Am inceput prin a crea aranjamente de flori in functie de necesitatile lor.Am plantat foarte multi pomi fructiferi.Mi-am creat un colt romantic inconjurat de trandafiri frumos mirositori langa care am pus o bancuta.e minunat.sotul meu s-a apucat sa faca un iaz in care o sa crestem pesti
cristinica31
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Apr 03, 2011 10:07 pm

Re: amenajari gradini

Mesajde biluta28 » Vin Apr 08, 2011 8:04 am

Ce bine de voi ca aveti gradini si va puteti ocupa de ele. Eu nu am decat un mic balcon pe care incerc sa-l transform in gradina...e plin de tot felul de florii.... am vazut la cineva un liliac in balcon ..ma gandesc sa incerc si eu.
biluta28
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Mar 23, 2011 11:28 am

Re: amenajari gradini

Mesajde muschu » Vin Apr 08, 2011 10:18 am

biluta28 scrie:Ce bine de voi ca aveti gradini si va puteti ocupa de ele. Eu nu am decat un mic balcon pe care incerc sa-l transform in gradina...e plin de tot felul de florii.... am vazut la cineva un liliac in balcon ..ma gandesc sa incerc si eu.


Important e ca iubesti florile si incerci sa folosesti spatiul disponibil pentru a crea o oaza de verdeata.
Degeaba au altii gradini, daca le lasa in paragina ...
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: amenajari gradini

Mesajde angyciobanu » Mie Feb 08, 2012 8:39 pm

Eu am plantat arbusti ornamentali in curtea din fata, dar ii voi scoate si ii voi muta si voi planta in locul lor pomi fructiferi (mai bine sa am fructe proaspete din curte decat sa cumpar de la magazin).
angyciobanu
 
Mesaje: 91
Membru din: Mar Mar 08, 2011 11:35 pm


Înapoi la Gradina din casa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator