Ce este mai eficient: contract cu firma de paza sau alarma?

Sisteme de supraveghere, alarmare si protetie, automatizari porti, sisteme de acces, interfoane, video interfoane

Ce este mai eficient: contract cu firma de paza sau alarma?

Mesajde fritzih » Joi Dec 13, 2012 9:02 am

As vrea sa-mi securizez apartamentul si nu stiu ce se aleg intre contract cu firma de paza pentru monitorizare sau sa-mi instalez alarma cu camere video?
fritzih
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 07, 2011 8:27 am

Re: Ce este mai eficient: contract cu firma de paza sau alar

Mesajde marcelb » Joi Dec 13, 2012 10:42 am

Pana la un punct cele doua variante sunt comune. Sistem de alarma vei avea in ambele cazuri. Mai ramane sa decizi daca monitorizezi tu prin camere video sau apelezi la firma de paza.
Banuiesc ca in ambele variante vei opta sa fii anuntat telefonic cand se declanseaza alarma. Insa, daca calatoresti mult sau nu ai permanent acces la o conexiune de internet ca sa poti verifica camerele video, nu vei sti ce se intampla in casa, si atunci ar fi mai bine sa apelezi la firma de paza.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Ce este mai eficient: contract cu firma de paza sau alar

Mesajde nelad » Lun Ian 06, 2014 7:15 pm

Cred ca in cazul meu, deoarece sunt la tara, cel mai eficient este un caine. M-am interesat si eu de sisteme de alarma dar sunt scumpe si trebuie si o intretinere lunara. Mai complicat...
nelad
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:44 pm

Re: Ce este mai eficient: contract cu firma de paza sau alar

Mesajde catalinstanescu » Lun Mai 26, 2014 12:50 pm

Cea mai eficienta din punctul meu de vedere este alarma cu abonament la firma de monitorizare. Am prins o oferta de la Securitas (care se pare ca sunt pe locul 1 in Europa ca firma de monitorizare) cu 50 lei/luna la abonament de monitorizare si alarma inclusa in pret. Cei interesati pot gasi oferta aici: http://tinyurl.com/mwx92p8
catalinstanescu
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Mai 19, 2014 11:21 am


Înapoi la Sisteme de siguranta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron