corp de iluminat

Instalatii electrice, corpuri de iluminat, etc.

Moderator: raziel

corp de iluminat

Mesajde pollet_a » Mar Sep 17, 2013 10:56 pm

Bun gasit
Inca nu ne-am mutat la noua locuinta, construita. Mai trebuie aranjata gradina.
Mi-ar placea un corp de iluminat in interior, mai ....diferit, nu stiu cum sa spun, mai aparte. Dar si pentru gradina trebuie sa ne gandim la ceva.
O seara buna, tuturor.
Paula M. :)
pollet_a
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: corp de iluminat

Mesajde muschu » Mie Sep 18, 2013 7:36 am

Gasesti in comert multe corpuri de iluminat interesante. Trebuie sa te decizi doar ce stil de amenajare vei folosi si ce culori prreferi.

Iar daca nu gasesti nimic care sa corespunda 100%, poti sa le aduci mici modificari. Noi cel putin asa am procedat, un candelabru cu brate metalice de culoarea neagra l-am vopsit cu o vopsea speciala care ii da un aspect antichizat de bronz. Iar la un targ de antichitati am gasit aplice care se asorteaza perfect cu acest candelabru.
Trebuie insa sa ai rabdare, eventual chiar sa accepti compromisul sa stai o vreme cu becul atarnand de dulie, pana gasesti corpul de iluminat care sa se potriveasca.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: corp de iluminat

Mesajde pollet_a » Vin Sep 27, 2013 10:33 pm

Bun gasit
Multumesc mult, chiar au inceput sa caute copiii mei, prin mai multe magazine de specialitate, prin hipermarket-uri etc.
Pana la urma trebuie sa gaseasca ceva, sa le placa.
O seara buna
P.M. :)
pollet_a
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: corp de iluminat

Mesajde cettat » Dum Sep 29, 2013 10:01 pm

Sa ne dai de stire ce ai hotarat, pana la urma!
cettat
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: corp de iluminat

Mesajde florinciune » Lun Sep 30, 2013 9:04 am

Trebuie sa ai in vedere stilul si puterea iluminarii... chiar nuanta luminii, in functie de ce atmosfera vrei sa creezi.
florinciune
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Sep 16, 2013 10:04 am

Re: corp de iluminat

Mesajde Vladriana » Lun Noi 11, 2013 4:39 pm

Buna. Si eu m-am mutat de curand in noua casa . Eu am nevoie de un corp de iluminat la baie. Imi puteti rcomanda ceva? Mentionez ca nu am nici fereastra la baie .
Vladriana
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Apr 11, 2013 11:01 am

corp de iluminat

Mesajde pollet_a » Mar Ian 28, 2014 8:46 pm

Bun gasit
Mi-ar placea sa fixez un corp de iluminat....mai special, mai deosebit, la bucatarie.
Mai asteptam un pic, sa treaca zilele acestea haine (rele), ca sa zic asa. Cand s-o mai calma vremea, incepem din nou sa ne ocupam de amenajarile in noua casa/.
O seara buna, tuturor ! :)
pollet_a
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: corp de iluminat

Mesajde luminita_d » Joi Iul 30, 2015 9:15 am

Puteti alege corpuri de iluminat moderne, cu un design simplist, sau puteti opta pentru corpuri de iluminat cu un usor aer retro, in functie de cum este amenajat si restul casei. In ambele cazuri, este important sa alegeti si becuri sau spoturi potrivite, iar iluminatul cu led este cea mai viabila solutie pentru un iluminat de calitate cu costuri mici.
luminita_d
 
Mesaje: 23
Membru din: Vin Mai 15, 2015 4:30 pm

Re: corp de iluminat

Mesajde Simona Ionescu » Mie Noi 15, 2017 10:43 am

pollet_a scrie:Bun gasit
Inca nu ne-am mutat la noua locuinta, construita. Mai trebuie aranjata gradina.
Mi-ar placea un corp de iluminat in interior, mai ....diferit, nu stiu cum sa spun, mai aparte. Dar si pentru gradina trebuie sa ne gandim la ceva.
O seara buna, tuturor.
Paula M. :)




Cele mai frumoase aplice, lustre si lampadare le gasesti pe emenatwork. Intra pe site ca sa te poti convinge :)
Simona Ionescu
 
Mesaje: 20
Membru din: Joi Oct 05, 2017 8:57 am


Înapoi la Iluminat, instalatii electrice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron