Problema cu plafoniera din sufragerie

Instalatii electrice, corpuri de iluminat, etc.

Moderator: raziel

Problema cu plafoniera din sufragerie

Mesajde pollet_a » Mie Aug 28, 2013 9:36 pm

Bun gasit
Am o problema cu plafoniera din sufragerie. Nu pot sa-i schimb becul. Asa ca, de vreo trei zile nu am lumina in sufragerie. Trebuie neaparat sa schimb "sistemul" de iluminat, ca sa zic asa. Renunt la plafoniera. Voi cauta un alt corp de iluminat.
Va doresc, tuturor,
O seara buna :) :)
Paula M.
pollet_a
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: ....lumina!!!

Mesajde PAlin » Lun Sep 02, 2013 10:25 am

Plafonierele sunt, de obicei, destul de usor de deschis ca sa puteti schimba becurile, insa nu sunt potrivite pentru o sufragerie, unde este nevoie de mai multa lumina. Va recomand asa ceva: universulluminii.ro/produse/vizualizare/familii-complete-new-design-5662-3/
PAlin
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Iul 13, 2012 12:02 pm

Re: Problema cu plafoniera din sufragerie

Mesajde cettat » Dum Noi 17, 2013 9:35 pm

Sunt si eu de acord ca nu prea se potrivesc pentru sufragerie plafonierele! Si nu daor pentru ca nu cade bine lumina, insa nu sunt nici atat de elegante pentru o sufragerie!
cettat
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Problema cu plafoniera din sufragerie

Mesajde iuliamary28 » Dum Feb 16, 2014 7:39 pm

Am o problema cu becurile din plafoniere, licaresc continuu, fara a fi aprinsa lumina.
iuliamary28
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 15, 2012 3:17 am

Re: Problema cu plafoniera din sufragerie

Mesajde raziel » Lun Feb 17, 2014 12:41 am

Este din cauza intrerupatorului cu led,scoate-l sau pune o rezistenta pe alimentarea ei.
INSTALATII ELECTRICE COMPLEXE
Avatar utilizator
raziel
 
Mesaje: 67
Membru din: Lun Ian 24, 2011 9:29 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Problema cu plafoniera din sufragerie

Mesajde luminita_d » Joi Oct 29, 2015 1:37 pm

Plafonierele, in special plafonierele LED, nu ar trebui sa creeze probleme, insa nu sunt neaparat corpuri de iluminat pentru iluminatul general intr-un anumit spatiu, mai ales acolo unde este nevoie de mai multa lumina. Sunt mai degraba potrivite pentru lumina ambientala.
luminita_d
 
Mesaje: 23
Membru din: Vin Mai 15, 2015 4:30 pm


Înapoi la Iluminat, instalatii electrice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron