VEIOZE VINTAGE

Instalatii electrice, corpuri de iluminat, etc.

Moderator: raziel

VEIOZE VINTAGE

Mesajde mali_nutza » Sâm Oct 27, 2012 12:18 pm

Buna ziua,
M-ar interesa sa-mi spuneti si mie niste site-uri unde poti gasi pentru cumparare modele de veioze VINTAGE-RETRO??? :P :roll:
mali_nutza
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mar 30, 2012 10:03 pm

Re: VEIOZE VINTAGE

Mesajde agnesmaryo » Mar Ian 08, 2013 4:27 pm

pe site-ul okazii si pe siteul mercador gasesti o multime de veioze vintage
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: VEIOZE VINTAGE

Mesajde Kara Violeta » Sâm Mai 25, 2013 10:10 am

Am achizitionat 3 veioze vintage de la un targ care se tine in fiecare an la Eforie Sud la un pret foarte bun. Stiu ca se organizeaza targuri de antichitati cam peste tot in tara. Trebuie doar sa fii pe faza sa afli data si sa nu ratezi ocazia. Tinand cont ca nu e un magazin, poti negocia cu oamenii luand mai multe de la standul lor. Succes.
Kara Violeta
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mai 25, 2013 9:55 am

Re: VEIOZE VINTAGE

Mesajde Rocain » Lun Iun 17, 2013 11:14 am

Recomand cu tarie site-ul mercador , au o multime de veioze vintage .
Rocain
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: VEIOZE VINTAGE

Mesajde PAlin » Lun Sep 02, 2013 10:30 am

Ce recomand eu este un magazin specializat, care are si corpuri de iluminat care imita cele retro. Macar stii sigur ca sunt functionale. Iata aici, unul: universulluminii.ro/produse/categorie/veioze-1/subcategorie/clasice-1/
PAlin
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Iul 13, 2012 12:02 pm

Re: VEIOZE VINTAGE

Mesajde luminita_d » Joi Oct 29, 2015 1:47 pm

Veizole vintage sunt foarte frumoase si se gasesc acum o multime de magazine de antichitati care comercializeaza asa ceva. Exista si veioze moderne, care imita foarte bine stilul vintage. Este important de mentionat ca, chiar si pentru o veioza vintage, se pot folosi surse de iluminat moderne, asa cum sunt becurile cu LED, care se gasesc in diferite forme si dimensiuni, de exemplu becuri tip flacara, foarte potrivite pentru corpurile de iluminat stil vintage.
luminita_d
 
Mesaje: 23
Membru din: Vin Mai 15, 2015 4:30 pm

Re: VEIOZE VINTAGE

Mesajde Simona Ionescu » Mie Noi 15, 2017 10:43 am

mali_nutza scrie:Buna ziua,
M-ar interesa sa-mi spuneti si mie niste site-uri unde poti gasi pentru cumparare modele de veioze VINTAGE-RETRO??? :P :roll:


Cele mai frumoase aplice, lustre si lampadare le gasesti pe emenatwork. Intra pe site ca sa te poti convinge :)
Simona Ionescu
 
Mesaje: 20
Membru din: Joi Oct 05, 2017 8:57 am

Re: VEIOZE VINTAGE

Mesajde barai » Mar Mar 24, 2020 11:05 am

Tredurile se schimba anual, cred ca cel mai bine in alegerea unei veioze, aplice, sau lustre ar fi indicata o cautare mai amanuntita pe internet, gen pinterest google. Acum depinde de dorinta fiecaruia dar pe https://bemarkt.ro/electrice/corpuri-de ... e/interior ai sanse sa gasesti ceea ce doresti.
barai
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 02, 2019 6:51 pm


Înapoi la Iluminat, instalatii electrice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron