beretta junior

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

beretta junior

Mesajde poganyember » Joi Sep 29, 2011 2:15 pm

Am cumparat un cazan Beretta Junior 24. Cei de firma care au venit sa-mi instaleze, mi-au spus ca mi-am aruncat banii la gunoi, ca modelul junior nu e bun de nimic, si ca nu va rezista mai mult de 5-6 ani.
Cunoaste cineva, a avut cineva acest tip de cazan, chiar asa sa fie?
poganyember
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Sep 29, 2011 2:05 pm

Re: beretta junior

Mesajde roger-ius » Joi Sep 29, 2011 5:09 pm

Referitor la ce ti-au zis despre cazan ar merge o analogie ... sunt unii care probabil iti zic ca de ce sa-ti iei Dacia, ca te lasa dupa 5-6 ani. Ia-ti mercedes de cateva ori mai scump si te tine o viata! Si cum se stie si Daciile merg mai multi ani, si practic tot patru roti au!
Eu zic ca o sa postezi peste 5-6 ani cum ca iti merge inca centrala.
Avatar utilizator
roger-ius
 
Mesaje: 212
Membru din: Lun Dec 20, 2010 6:59 pm

Re: beretta junior

Mesajde poganyember » Joi Oct 06, 2011 4:53 pm

Mersi de raspuns.M-ati mai incurajat un pic.
poganyember
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Sep 29, 2011 2:05 pm

Re: beretta junior

Mesajde ivpinstal » Sâm Noi 05, 2011 5:15 pm

poganyember scrie:Am cumparat un cazan Beretta Junior 24... si ca nu va rezista mai mult de 5-6 ani.
majoritatea centralelor actuale nu rezista mai mult de 5-6 ani, fara schimbari de piese. Daca insa mai schimbi, pe ici-colo, atunci apuci 10 ani in majoritatea cazurilor, sau mai mult.
Problema e ca la un moment dat poti schimba o piesa, dar e posibil sa nu merite... ;)
Avatar utilizator
ivpinstal
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 14, 2011 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: beretta junior

Mesajde Gavriloi Adina-Mirabela » Mie Feb 01, 2012 11:57 pm

Noi personal nu am avut, dar niste prieteni de familie da, si au fost multumiti si il au de 8 ani. Asa ca, poate cum iti e norocul!
Gavriloi Adina-Mirabela
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Dec 09, 2011 11:25 pm

Re: beretta junior

Mesajde Valina33 » Lun Apr 23, 2012 12:48 pm

Daca ai un pic de grija de ea s-ar putea sa te tina si 15 ani. Nu te mai lua dupa cei ce spun altceva. Probabil vroiau sa-si faca reclama la alte produse.
Valina33
 
Mesaje: 49
Membru din: Mar Ian 24, 2012 12:41 pm

Re: beretta junior

Mesajde ivpinstal » Mie Mai 09, 2012 8:44 am

Valina33 scrie:Daca ai un pic de grija de ea s-ar putea sa te tina si 15 ani. Nu te mai lua dupa cei ce spun altceva..


exagerezi, si cu "un pic" (ca in realitate piesele de schimb pt. asa o perioada de timp costa mult), si cu 15 ani pt. o beretta junior .. :shock:
Avatar utilizator
ivpinstal
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 14, 2011 11:08 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron