centrala viadrus problema

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

centrala viadrus problema

Mesajde Ion daniel notulescu » Sâm Feb 08, 2020 12:00 am

Am o centrala viadrus de 35 kw. in ianuarie ac am avut o problema pe care nu stiu cum o voi rezolva. Desi am sursa, baterie etc, intr-o seraa cand mai era putin jar si eu nu eram acolo, a cazut curentul ( de fapt cred ca a fost 1,2 sec mai puternic) sursa s-a stins, iar cazanul s-a supraincalzit. Valvele nu au dat afara apa si a doua zi am gasit-o cu regulatorul care inchidea usa sarit, manometrul cu acul blocat peste 120 gr si in centrala era totul plin de un praf rosu. Cred ca era masticul dintre elementi deorece supura apa intre ei. Nu este nici un element spart doar supureaza. Am strans barile filetate care tin centrala dar tot degeaba. Cred ca este necesar ca cineva specializat sa desprinda element cu element si apoi sa puna mastic si sa stranga la loc totul. Aveti idee ci ar face asta si cat m-ar costa?
Ion daniel notulescu
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 07, 2020 11:23 pm

Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori