Parchet pt incalzire pardoseala

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

Parchet pt incalzire pardoseala

Mesajde Agassi » Vin Sep 26, 2014 5:46 pm

M-ar interesa de unde as putea cumpara un parchet ideal pt incalzire pardoseala.Din lemn,nu pvc!
Va multumesc!!
Agassi
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iul 19, 2014 11:11 pm

Re: Parchet pt incalzire pardoseala

Mesajde marcelb » Lun Sep 29, 2014 11:14 am

Oferte de parchet din lemn stratificat destinat pentru a fi montat impreuna cu un sistem de incalzire in pardoseala gasesti aici;
Parchet din lemn stratificat pentru incalzirea in pardoseala
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Parchet pt incalzire pardoseala

Mesajde roger-ius » Mar Sep 30, 2014 2:35 pm

Agassi scrie:M-ar interesa de unde as putea cumpara un parchet ideal pt incalzire pardoseala.Din lemn,nu pvc!
Va multumesc!!


Special pentru incalzirea in pardoseala este parchetul dublu stratificat. Eu mi-am montat insa in cateva camere camere parchet triplustratificat (datorita pretului mai redus). Pot spune dupa 2 ierni ca nu am nicio problema cu el, respect insa si specificatiile tehnice referitoare la temperatura (undeva pana in 30 de grade parca). Un inconvenient este acela ca ar fi ceva mai gros, 14 mm fata de 10 mm cat e grosimea celui dublu stratificat de obicei, astfel ca inhiba putin transferul termic.
Avatar utilizator
roger-ius
 
Mesaje: 212
Membru din: Lun Dec 20, 2010 6:59 pm


Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori