Cum aplic la programul rabla centrale

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

Re: Cum aplic la programul rabla centrale

Mesajde ion cioroianu » Joi Mai 22, 2014 11:29 pm

Da,nu e rau,dar au restante mari f.multe dosare ai vazut...si eu trebuie sa ma interesez daca dau pt hidro,normal ar fi sa dea ca si pt eoliene dau.sa vedem ce-o fi...
ion cioroianu
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Apr 04, 2014 1:35 pm

Re: Cum aplic la programul rabla centrale

Mesajde ion cioroianu » Joi Mai 22, 2014 11:49 pm

GUVERNUL ROMÂNIEI
MINISTERUL MEDIULUI ŞI SCHIMBĂRILOR CLIMATICE
ADMINISTRAŢIA FONDULUI PENTRU MEDIU


Informații suplimentare
AFM are ca obiectiv principal derularea și finanțarea mai multor categorii de programe în
vederea dezvoltării durabile a României și care să contribuie la îmbunătățirea infrastructurii de
mediu.
În ultimii ani, AFM a finanțat din Fondul pentru mediu, programe prin care s-a
impulsionat implementarea și utilizarea resurselor regenerabile, în vederea realizării de panouri
solare, centrale eoliene, solare, pe biogaz sau pe biomasă, hidro și geotermale.
Începând de anul trecut, prin semnarea Memorandumului de Înţelegere cu guvernele din
Norvegia, Islanda şi Liechtenstein pentru implementarea Mecanismului Financiar al Spaţiului
Economic European 2009 – 2014, s-a stabilit cadrul general de alocare a fondurilor, cu privire la
asistenţa nerambursabilă acordată de acestea în perioada următoare.
Administraţia Fondului pentru Mediu a fost desemnată Operator de Program în data de
18 octombrie 2012, în domeniul promovării energiei regenerabile, în cadrul Mecanismul
Financiar al Spaţiului Economic European 2009-2014
ion cioroianu
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Apr 04, 2014 1:35 pm

rabla centrale termice

Mesajde ivpinstal » Dum Iun 08, 2014 9:05 pm

ivpinstal scrie:
foinaalina scrie:..Nu exista un program Rabla la centrale, cel putin nu initiat de un organ de stat, si cu un regulament clar.
Exista insa initiative singulare ale unor producatori, care ofera diverse facilitati pentru casarea unei centrale vechi (Ferroli, Ariston si care or mai fi).
eu am inteles ca aici era vorba despre un program de Buy-back centrale (pe gaz), nu de programul Casa verde (care e pentru cazane pe peleti, Solare si Pompe de caldura) -sau mai exact a fost, ca acum nu e activ, se dau doar restantele vechi de 2-3 ani..

de ex. Ferroli Buy-back
Avatar utilizator
ivpinstal
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 14, 2011 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron