Calorifere electrice sau Panouri radiante

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

Calorifere electrice sau Panouri radiante

Mesajde laurentiumihai » Mie Sep 25, 2013 2:37 pm

Salut. Vreau acum să-mi investesc într-un nou sistem de încălzire şi nu ştiu ce să aleg.

Aştept o părere. Să aleg calorifere electrice sau panouri radiante?

Mulţumesc mult!
laurentiumihai
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iun 28, 2013 11:01 am

Re: Calorifere electrice sau Panouri radiante

Mesajde adipl » Lun Sep 30, 2013 5:35 pm

Eu zic ca tot caloriferele sunt mai bune, doar ca nu electrice!
adipl
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:25 pm

Re: Calorifere electrice sau Panouri radiante

Mesajde donadona » Joi Oct 03, 2013 7:09 pm

Panourile sunt mai bune deoarece sunt de viitor, chiar daca sunt mai scumpe . Peste cativa ani nu va mai avea nimeni calorifere electrice.
donadona
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Oct 03, 2013 7:00 pm

Re: Calorifere electrice sau Panouri radiante

Mesajde roger-ius » Vin Oct 04, 2013 11:05 am

laurentiumihai scrie:Aştept o părere. Să aleg calorifere electrice sau panouri radiante?


Alege orice in afara de ... solutiile electrice! Sunt cele mai costisitoare momentan (si nu doar momentan la cum evolueaza pretul energiei electrice).
Probabil ca incalzirea electrica e o solutie comoda, curata, ce nu necesita batai de cap cu aprovizonarea cu combustibil. Dar toata aceasta "comoditate" se plateste foarte scump!
Avatar utilizator
roger-ius
 
Mesaje: 212
Membru din: Lun Dec 20, 2010 6:59 pm

Re: Calorifere electrice sau Panouri radiante

Mesajde cetmam » Sâm Oct 12, 2013 12:52 am

Cred ca panourile deoarece trebuie sa intram si noi in rand cu lumea civilizata!
cetmam
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am


Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori