Inundatie

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

Inundatie

Mesajde claudia1976 » Joi Sep 19, 2013 12:47 pm

Vecina ma inunda lunar din cauza unei defectiuni pe care o are la baie si pe care refuza sa o repare. Ba mai mult, sustine ca vina e a mea. Apa curge in sus ??? Ce pot sa fac ? Cum pot pune capat acestei situatii care dureaza de foarte mult timp ? Nu mi se pare normal sa platesc eu pe cineva care sa-i repare defectiunea, dar nici nu pot zugravi lunar...
claudia1976
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Ian 06, 2013 8:51 pm

Re: Inundatie

Mesajde marcelb » Vin Sep 20, 2013 7:16 am

Trebuie sa te adresezi Asociatiei de proprietari, inclusiv in scris, pentru a rezolva problema. Daca nu se rezolva faci cateva poze, eventual iei 1-2 martori, si o dai in judecata. Si eu am avut cativa ani aceiasi problema si nu s-a rezovat pana cand nu am amenintat, la modul serios, cu un proces.

Din pacate multa lume e indolenta, nesimtita chiar, si nu intelege cu frumosul. Asa e insa la bloc...
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Inundatie

Mesajde marinflorin2 » Sâm Apr 05, 2014 8:26 am

Da asa este, dar pe langa faptul ca va trebui sa gasim un instalator care sa repare stricaciunea, va trebui sa ne asiguram ca acesta este si unul profesionist. Eu am avut multe probleme de acest gen cu instalatiile, si ma gandesc ca poate si din cauza faptului ca tot apelam la un cunoscut sau altul pentru a face instalatia, pana cand m-am hotarat sa o schimb cu totul, deoarece simteam ca nu mai fac fata.
Am cautat pe internet si am gasit instalatori profesionisti si ei au schimbat toata instalatia si de cateva luni de cand au facut acest lucru nu mai am probleme, si am si garantie pentru lucrare.
Deci nu este indicat sa apelezi la cunostinte care se pricep foarte putin in instalatii deoarece se pot intampla multe.
marinflorin2
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Sep 27, 2013 11:32 am


Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron