Incalzire in pardoseala TECE sau HARREITHER?

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

Incalzire in pardoseala TECE sau HARREITHER?

Mesajde Soare Ema » Joi Sep 05, 2013 9:42 am

Buna,

Vreau sa pun incalzire in pardoseala.
Am tot cautat oferte care sa ma avantajeze, am dat de firma Austroinstal care par a fi cei mai ieftini de pe piata, din cate am vazut ei lucreaza cu mai mult producatorii si ofera niste preturi destul de bune....

Din cate stiu eu TECE este cel mai bun sistem.
Voi ce credeti? mersi mult :D
Soare Ema
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Sep 05, 2013 9:31 am

Re: Incalzire in pardoseala TECE sau HARREITHER?

Mesajde EMILUTA » Vin Sep 06, 2013 7:05 am

Cred ca este destul de costisitoare, trebuie lucrata cu grija, necesita meseriasi buni si seriosi si pentru executia lucrarii si pentru continuarea lucrarilor de finisaje. Eu doar ce am terminat casa si am optat pentru varianta cea mai simpla adica o centrala pe lemne. Doar cuvantul meseriasi imi da frisoane. Am lucrat si cu firme cu contracte ferme de prestari servicii si cu particulari. Toti o apa si un pamant. Cred ca partea de manopera este cel mai greu de executat, pentru ca acolo pot creste foarte mult costurile unei lucrari.
EMILUTA
 
Mesaje: 53
Membru din: Vin Mai 20, 2011 9:41 am

Re: Incalzire in pardoseala TECE sau HARREITHER?

Mesajde margas » Mar Dec 31, 2013 7:32 pm

Producatori sunt mai multi care sunt de incredere. Care este cel mai bun este greu de spus. In principiu cei mai de incredere ar fi REHAU, TECE si UPONOR care au si traditie in acest sens. Care firma este buna.... ar trebui sa ne uitam la portofoliul de lucrari. O firma care este infintata in 2010 cand domeniul constructiilor s-a prabusit nu cred ca spune mare lucru, Vedem in mod evident ca d-na Soare Ema face reclama mascata unei firma care nu are prea mare prezenta in piata.
Daca vrem sa fim rautaciosi putem face si noi reclama fara probleme...pt ca in timisoara mai sunt firme foarte serioase a caror traditie si experienta este mult peste cea a celor de la Austroinstal.
1. Alexa Total Instal
2. Margas Instal
3. MGS Heating
4. Ciupirom
Orice padure are si uscaturi dar va rog sa ma credeti ca lucrez tot in constructii si am intalnit si firme serioase care isi fac treaba

La multi ani!!
margas
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Ian 25, 2013 9:35 pm


Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron