Robineti cu cap termostat

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

Robineti cu cap termostat

Mesajde danababei » Joi Sep 13, 2012 9:15 am

Stie cineva care din robinetii de pe piata sunt mai fiabili?
danababei
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Feb 02, 2011 8:59 am

Re: Robineti cu cap termostat

Mesajde petre67 » Joi Sep 13, 2012 11:42 am

Robineti cu cap termostatic buni sunt cei de la Heimeier, Herz si or mai fi si altii.
Daca poti, intreaba la o firma mare de instalatii, care se ocupa cu instalarea repartitoarelor. Avand un volum mare de lucrari, precis si-au format o parere obiectiva despre care produse sunt mai fiabile.
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm

Re: Robineti cu cap termostat

Mesajde fripculici » Joi Sep 13, 2012 4:50 pm

sa inteleg ca chiar sunt buni.....si pot lua aceasta informatie de buna
fripculici
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iul 19, 2012 10:39 am

Re: Robineti cu cap termostat

Mesajde petre67 » Joi Sep 13, 2012 4:59 pm

fripculici scrie:sa inteleg ca chiar sunt buni.....si pot lua aceasta informatie de buna


NU ma ocup de instalatii, dar un prieten are firma de instalatii si mi-a recomandat in ordinea aceasta: Heimeier si apoi Herz.
E de luat in calcul si garantia oferita de vanzator.
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm

Re: Robineti cu cap termostat

Mesajde ivpinstal » Joi Sep 20, 2012 12:05 am

petre67 scrie:Robineti cu cap termostatic buni sunt cei de la Heimeier, Herz si or mai fi si altii.
Danfoss a inventat robinetii termostatici, Danfoss e in continuare cea mai inovativa firma in domeniu..
Apoi, mai exista Honeywell, Oventrop .. ;)
Avatar utilizator
ivpinstal
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 14, 2011 11:08 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori