Incalzire cu panouri electrice

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

Incalzire cu panouri electrice

Mesajde Pop Aurica » Vin Mar 04, 2011 7:52 am

Am o casa de vacanta pe care asi dori sa o incalzesc cu panouri electrice. Stiu ca sunt de mai multe tipuri. Stie cineva care sumt cele mai recomandate din punct de vedere al consumului?. Doresc sa iau legatura cu o firma care comercializeaza astfel de panouri . Casa este in apropiere de Satu Mare
Pop Aurica
 
Mesaje: 70
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:00 pm

Re: Incalzire cu panouri electrice

Mesajde anfreutza8520 » Dum Feb 19, 2012 5:16 pm

daca te referi la panouri electrice, din cate stiu este o fabrica de panouri fotovoltaice în parcul industrial din Vetiș si cred ca apartine grupului Renovatio Solar. Intereseaza-te pe internet cum poti achizitiona
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Re: Incalzire cu panouri electrice

Mesajde ando » Lun Feb 20, 2012 1:03 pm

Pop Aurica scrie:Am o casa de vacanta pe care asi dori sa o incalzesc cu panouri electrice. Stiu ca sunt de mai multe tipuri. Stie cineva care sumt cele mai recomandate din punct de vedere al consumului?. Doresc sa iau legatura cu o firma care comercializeaza astfel de panouri . Casa este in apropiere de Satu Mare


Te referi la panouri infrarosii sau la panouri cu unde termice?
Avatar utilizator
ando
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Oct 02, 2008 11:00 pm

Re: Incalzire cu panouri electrice

Mesajde Pop Aurica » Joi Feb 23, 2012 11:15 am

Ma refer la panouri radiante
Pop Aurica
 
Mesaje: 70
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:00 pm

Re: Incalzire cu panouri electrice

Mesajde Bogdean82 » Mar Noi 26, 2013 1:43 am

Cateva panouri puse in punctele importante din casa pot sa faca o temperatura confortabila aproape tot timpul la costuri mult mai bune decat alte variante.
Eu am instalat 2 panouri intr-o suprafata locuibila de aprox 50 mp si sunt foarte multumit.
pret: 499 lei / panou cu garantie 3 ani si kit de instalare. Consuma 400 W /ora dar oricum am iesit mai bine la factura decat anul trecut.
Bogdean82
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Noi 26, 2013 1:11 am

Re: Incalzire cu panouri electrice

Mesajde mariana1969 » Joi Ian 30, 2014 10:12 pm

Nu stiu cat consuma dar cunosc pe cineva care are si nu e foarte multumit de ele. Nu fac fata daca este mai rece afara.
mariana1969
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Ian 26, 2014 2:40 pm


Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron