incalzire garaj

Instalatii termice, centrale termice, incalzirea in pardoseala, instalatii sanitare, instalatii de climatizare, aer conditionat, ventilatie, etc.

incalzire garaj

Mesajde b.dragos » Lun Feb 15, 2021 6:17 pm

Am un garaj construit din BCA, izolat exterior cu 5cm, dimensiuni 8m x 4m x 2,6m si nu reusesc sa ma decid ce fel de sistem de incalzire sa-i pun pentru a-l aduce iarna la 20 grade. Am intors cu susul in jos tot INTERNETUL ca sa gasesc un sistem de incalzire care sa fie eficient. Sistemul centrala termica - prea scump; sistemul soba pe gaz - gaura in perete, consum GPL mare; sistemul soba electrica - consum mare; sistemul convector pe gaz - butelie GPL, consum mare; sistemul convector electric - consum 1000-2000W. Cred ca acesta din urma ar fi cel mai convenabil, avand in vedere faptul ca am instalatia electrica asigurata la un consum de maxim 4600W. Intrebarea este daca are cineva un convector electric de 1000-2000W si este multumit de el (model) sau exista si alte variante de incalzire mai economice.
b.dragos
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 01, 2011 6:01 pm

Înapoi la Instalatii termice, instalatii sanitare, instalatii de climatizare si ventilatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron