Plati Casa Verde

Totul despre programul guvernamental Casa Verde - legislatie, implementare

Plati Casa Verde

Mesajde harabara » Dum Noi 04, 2012 8:47 pm

Am dosar de finantare aprobat in iulie 2011, lucrarea am finalizat-o in mai 2012 si am depus cererea de tragere.
Numai ca surpriza: de la 1 luna maxim pana la decontare, cum mi s-a spus la semnarea contractului, au trecut mai bine de 5 luni si nu am primit nici macar o informatie de la cei de la AFM cu privire la decontare. Nu mi se spune nici daca voi primi banii pana la sfarsitul anului.
Niste sarlatani si mincinosi... Te pun sa faci tot felul de dosare si la sfarsit iti dau cu tifla....
E cineva care a incasat banii de curand in cadrul acestui program ?
Astept raspunsurile voastre.. Multumesc anticipat.
harabara
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Noi 04, 2012 8:37 pm

Re: Plati Casa Verde

Mesajde marcelb » Dum Noi 04, 2012 11:05 pm

Pot sa-ti confirm doar ca si eu am depus dosarul la decontare inca din luna aprilie, n-am primit banii si nici raspuns la email-urile sau telefoanele date spre AFM.

Mai trist este ca sunt persoane care se lauda ca au depus dosar la decontare in august si dupa 1 luna si ceva au si primit banii. Deci, lipsa totala de transparenta si bun simt la Ministerul Mediului. Nu stiu daca legea accesului la informatiile publice ne-ar permite sa solicitam o statistica a decontarilor facute.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Plati Casa Verde

Mesajde marcelb » Vin Dec 07, 2012 10:19 pm

In cele din urma astazi mi-au intrat banii in cont, la 8 luni dupa ce am depus dosarul la decontare. E bine si asa, mai bine mai tarziu decat niciodata...
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am


Înapoi la Casa Verde

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori