Sistemul de panouri care a revolutionat arhitectura si desig

Fatade, finisaje pentru fatade, tencuieli decorative, placari fatade, fatade ventilate, etc.

Sistemul de panouri care a revolutionat arhitectura si desig

Mesajde constructii24 » Mie Sep 14, 2011 10:19 am

Placi decorative din fibra de sticla – un material de finisaj interior/exterior!!!

Alegerea finisajului pentru pereti reprezinta un demers mai complex, atunci cand doresti sa iesi in evidenta sau sa transmiti o anumita idee. Exista diverse solutii de finisare, insa acestea sunt in stransa legatura cu atmosfera pe care doresti sa o obtii, dar si cu bugetul disponibil.

Placile decorative din fibra de sticla se pot folosi fie la interior sau exterior: placari fatade constructii civile si publice, fie la interior printr-un design interior deosebit.

Placile decorative care imita perfect piatra, lemnul sau alte design-uri deosebite concureaza cu succes piatra naturala din punct de vedere stilistic (poate avea aspect clasic, rustic, modern etc.! In plus, se monteaza usor, pe orice tip de suprafata, fara a se construi o structura de prindere in prealabil si au o durata de viata foarte mare. Montarea panourilor se efectueaza direct pe perete,cu suruburi prin infiletare.

Placile din fibra de sticla pot fi integrate cu succes in aproape orice stil de amenajare. Recomandarea acestor panouri pentru finisarea peretiilor interior/exteriori sant caracterizate prin flexibilitate, rezistenta in timp, intretinerea usoara, montare cu mijloace simple (nu necesita personal calificat)!
Avatar utilizator
constructii24
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Aug 10, 2011 2:07 pm
Localitate: Voivodeni / Mures

Re: Sistemul de panouri care a revolutionat arhitectura si d

Mesajde DonaldParish » Vin Iul 28, 2023 11:17 am

Îmi pare rău, dar fraza furnizată este incompletă și nu are un sens coerent. Poți te rog să oferi mai mult context sau să completezi fraza TellHappyStar pentru a putea înțelege și răspunde la întrebarea ta? Aștept cu nerăbdare să te ajut!

Thanks and regards
DonaldParish
DonaldParish
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 28, 2023 11:14 am

Re: Sistemul de panouri care a revolutionat arhitectura si d

Mesajde DanaS » Vin Ian 26, 2024 4:32 pm

Nu era o intrebare si nu avea nevoie de ajutor, omul pur si simplu facea reclama.
DanaS
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Feb 13, 2015 7:31 pm


Înapoi la Fatade

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron