Caramida aparenta ceramica sau caramida aparenta din ciment

Fatade, finisaje pentru fatade, tencuieli decorative, placari fatade, fatade ventilate, etc.

Re: Caramida aparenta ceramica sau caramida aparenta din cim

Mesajde ion cioroianu » Dum Mai 25, 2014 10:57 am

Ai procedat foarte bine, si voi incerca in continuare sa fac la fel, sigur voi mai apela la sfaturile tale si ale altora, daca nu sunt prea cicalitor. Pe curand!
ion cioroianu
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Apr 04, 2014 1:35 pm

Re: Caramida aparenta ceramica sau caramida aparenta din cim

Mesajde marcelb » Lun Mai 26, 2014 7:19 pm

ion cioroianu scrie:Ai procedat foarte bine, si voi incerca in continuare sa fac la fel, sigur voi mai apela la sfaturile tale si ale altora, daca nu sunt prea cicalitor. Pe curand!


Oricand, cu placere!
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Caramida aparenta ceramica sau caramida aparenta din cim

Mesajde Ramo Mona » Mie Iun 25, 2014 10:34 pm

marcelb scrie:Pana la urma m-am decis pentru caramida aparenta de la Starstone, am si achizitionat-o deja, este ca si cea din imaginea alaturata.

Problema este acum adezivul pe care sa-l folosesc la montarea ei, atat pe soclul si stalpii gardului din boltari de beton, cat si pe demisol, unde am placat cu polistiren extrudat.

Am primit recomandari atat pentru Ceresit CM 17, care este la 63 de lei sacul, cat si pentru Adeplast AF-N, care este la 35 de lei sacul. Cum pretul este aproape dublu la Ceresit va intreb, pe cei care aveti experienta cu adezivii flexibili de exterior, daca aceasta diferenta de pret este justificata. Multumesc.

Imagine


Arata foarte bine, buna alegerea facuta.
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: Caramida aparenta ceramica sau caramida aparenta din cim

Mesajde marcelb » Mie Iul 02, 2014 6:11 pm

Ramo Mona scrie: Arata foarte bine, buna alegerea facuta.


Multumesc, tare ma bucur ca n-am mers pe varianta cu piatra naturala. Caramida mi se pare mult mai distinsa la decorarea fatadelor, poate si pentru ca nu este atat de uzitata la noi.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Anterior

Înapoi la Fatade

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator