Intrebare materiale termoizolatii si tencuiala

Fatade, finisaje pentru fatade, tencuieli decorative, placari fatade, fatade ventilate, etc.

Intrebare materiale termoizolatii si tencuiala

Mesajde radubradu » Mie Iun 10, 2015 2:13 pm

Salut.
Vreau sa-mi refac termoizolatia la casa si am dat peste o oferta care ma depaseste. Nu prea ma pricep la partea asta de termoizolatii, iar din ofertele pe care le-am primit m-am oprit la asta: http://constructs.ro/depozit/pachete-termoizolatii-cu-polistiren-expandat/1196-termoizolatie-completa-polistiren-eps80-100mm-si-tencuiala-decorativa.html

Evident, oamenii lor de vanzari spun numai de bine.
Am nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu am auzit nici de marca de polistiren si nici de adeziv. Poate v-ati mai intalnit cu ele sau cunoasteti domeniul mai bine decat mine. Este important adezivul sau marca de polistiren? Par ca toate fac acelasi lucru, difera doar sigla. Multumesc anticipat.
radubradu
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iun 10, 2015 2:02 pm

Re: Intrebare materiale termoizolatii si tencuiala

Mesajde marcelb » Mar Iun 16, 2015 2:17 pm

Exista multe materiale pentru termoizolatia fatadei precum si tencuieli decorative, este recomandat sa alegi un termosistem complet, pentru a evita incompatibilitati intre materiale.

Si pretul ar trebui sa iasa mai bun decta daca acumperi separat componenetele termosistemului, Uite, ai si aici catev optiuni:
Sistem complet termosistem
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am


Înapoi la Fatade

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori