Extindere si consolidare

Proiecte de arhitectura, proiecte de rezistenta, proiecte de instalatii

Extindere si consolidare

Mesajde cobalt » Mar Mar 14, 2017 10:50 am

Buna ziua, sper sa nu fiu off topic, daca da rog mutare, vreau (sper) anul acesta sa imi cumpar o casa prin credit ipotecar, si vreau sa gasesc o casa veche ieftina pe care sa o refac total in regim propiu pe baza unui proiect de extindere si consolidare, reducand astfel costurile cu proiecte de daramare si avize, cel putin eu stiu ca asa este mai ieftin, si legal, insa nu stiu ce limitari aduce priectul de extindere si consolidare, mai exact pot mari constructia sau micsora, pot modifica compartimentarea fara a mari sau micsora constructie veche, intreb acest lucru deoarece suntem o familie tanara si e posibil ca dimensiunile camerelor si dispunerea lor, compartimentarea, sa nu fie conforme cu nevoile noastre. Daca am gresit ceva pana aici va rog sa imi spuneti in cazul meu, cumparare casa veche pe care sa o refac conform strandardelor in constructii valabile acum, care e varianta in ce priveste proiectele avizele etc cea mai ieftina. Mentionez legat de utilitati ca voi alege o propietate cu bransamente la electricitate, gaze, apa, si canal daca este in localitatea in cauza. Va multumesc
cobalt
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mar 14, 2017 10:48 am

Re: Extindere si consolidare

Mesajde vesseliris » Mie Iun 14, 2023 9:49 am

I ask this because my family is still relatively young, and it's conceivable that the current room dimensionsdrift hunters and arrangement, the partitioning, do not meet our demands. I can expand or contract the structure, and I can alter the partitioning without modifying the existing building.
vesseliris
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 14, 2023 9:47 am
Localitate: United States

Re: Extindere si consolidare

Mesajde yourmotorway » Joi Iun 15, 2023 11:06 am

You can repair the house and remove the partitions to make the house more spacious. Or if you want your home to be aesthetically pleasing, you can hire an engineer to design the space for your home. Hope you get the house you want
flappy bird
yourmotorway
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 15, 2023 10:58 am


Înapoi la Proiectare, arhitectura

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron