Avantajele ridicarii unei case pe structura de metal

Proiecte de arhitectura, proiecte de rezistenta, proiecte de instalatii

Avantajele ridicarii unei case pe structura de metal

Mesajde hera » Lun Iun 01, 2015 6:30 pm

Avantajele ridicarii unei case pe structura de metal usor sunt multe. Printre acestea se numara timpul mic de constructie, posibilitatea de asamblare in orice conditii meteorologice, precum si rezistenta crescuta la cutremure.
Proiectul dupa care se lucreaza este complet computerizat, deci piesele sunt „desenate” cu precizie, in fabrica, pana la cel mai mic detaliu. Astfel este absolut exclusa orice abatere si, de asemenea, pierderile inutile de material.
O casa pe structura metalica, fiind realizata in proportie de 70% in fabrica, poate fi construita in timp record. De exemplu, construcţia unei case de 150 de metri patrati, parter plus etaj, dureaza aproximativ 45 de zile.
Otelul din care se realizeaza structura este zincat si galvanizat, deci rezistenta lui in timp este uluitoare, peste 50 de ani. In conditiile in care greutatea specifica a structurii este foarte redusa, sub jumatate dintr-o structura similara, dar din lemn, si la o treime din cea a unei structuri din beton armat.
Placarea ideala este cu gips-carton sau placi de ciment compresat, caz in care constructia devine complet ignifuga. Termoizolarea se face cu materiale clasice.
Stabilitatea in timp a structurii este remarcabila, datorita otelului, care este un material ce nu se contracta sau dilata, nu se deplaseaza structural, nu e sensibil la insecte, soareci, mucegai, umezeala etc
hera
 
Mesaje: 108
Membru din: Mie Ian 25, 2012 9:45 pm

Re: Avantajele ridicarii unei case pe structura de metal

Mesajde nerissa » Lun Iun 17, 2019 4:58 pm

Ideea ta este foarte interesantă și reflectă adevărata situație!
nerissa
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 17, 2019 4:52 pm

Re: Avantajele ridicarii unei case pe structura de metal

Mesajde jacobarch » Mie Iun 19, 2019 11:42 am

You can be a progressively adaptable and sell at a greater expense. buy assignment online - assignmentsquare.co.uk. For instance, if the purchaser needs your assistance with advance shutting cost, you can make an admission to support the purchaser on the off chance that they make an admission to raise the price tag. Outsiders like real estate agents get in the center and make this sort of adaptable selling troublesome.
jacobarch
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 19, 2019 10:25 am

Re: Avantajele ridicarii unei case pe structura de metal

Mesajde radustefan651 » Mie Iul 31, 2019 11:04 am

Ai si avantaje si dezavantaje, ca la orice casa construita, numai ca cea din metal nu retine caldura pe timp de iarna si vara se incalzeste prea mult (efect de sera).
Anvelope auto ieftine la vadrexim.
radustefan651
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 15, 2019 11:23 am

Re: Avantajele ridicarii unei case pe structura de metal

Mesajde oletaschmele » Joi Noi 17, 2022 5:49 am

Ca în cazul oricărei locuințe construite, există beneficii și dezavantaje, dar cea din metal nu reține bine căldura iarna și se supraîncălzește vara.
oletaschmele
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Noi 17, 2022 5:46 am

Re: Avantajele ridicarii unei case pe structura de metal

Mesajde William » Joi Feb 15, 2024 4:13 pm

Recently was looking for real estate in Phuket for myself and came across a cool service. In a nutshell, the team of seasoned professionals have years of experience in the industry and are committed to guiding you through every step of the buying process. From personalized property recommendations to expert advice on legal and financial matters, they are there to help you. As such, I encourage you to give them a try!
William
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Dec 08, 2022 5:35 pm


Înapoi la Proiectare, arhitectura

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron