Alei prin gazon

Alei, trotuare, cai de acces auto sau pietonale, pavaje, etc.

Re: Alei prin gazon

Mesajde Coryl » Mie Oct 10, 2012 10:24 am

Iata cateva idei cum sa facem gradina cat mai frumoasa:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Sper ca va place :)
Coryl
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Ian 04, 2012 8:49 am

Re: Alei prin gazon

Mesajde daroxi » Mie Oct 10, 2012 1:51 pm

E super ideea din ultima poza. Si nu cred ca necesita investitii foarte mari. Cea mai mare parte a suprafetei e acoperita de pietris ... care nu e chiar asa scump. Si caramida de la margini la o adica ar putea fi inlocuita si cu altceva: ceva piatra, sau bucati de lemn (lemn pt. asa ceva se vinde si prin magazinele mari, s-ar putea vopsi in orice culoare).
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Alei prin gazon

Mesajde Pop Aurica » Lun Feb 11, 2013 9:21 am

Problema cu aleile din lemn este ca se vor uza repede. Nu rezista la umiditate.
Tot cele din piatra naturala slefuita sunt mai Ok. La magazinele de profil exista o multime de variante
Pop Aurica
 
Mesaje: 70
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:00 pm

Re: Alei prin gazon

Mesajde Vladriana » Joi Sep 05, 2013 1:52 pm

Buna ziua. Vreau si eu niste alei in curte la bunica mea. Are o curte mare si practic este acopetita toata cu iarba, nu e tocmai gazon, este iarba pe care am incercat de N ori sa o eliminam prin diverse metode insa ea se incapataneaza sa creasca. Pe timp de ploaie mai ca trebuie sa iesi cu incaltaminte inalta sa nu te uzi tot. Ce imi puteti recomanda. Subliniez ca suprafata este mare, locuieste in provincie si deci asi vrea ceva alei de acces de la poarta la-casa- gradina-fantana. Multumesc
Vladriana
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Apr 11, 2013 11:01 am

Re: Alei prin gazon

Mesajde anfreutza8520 » Dum Dec 08, 2013 9:03 am

Pasi de gradina vreau sa-mi pun si eu, dar in fata casei as opta totusi pentru niste dale...
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Anterior

Înapoi la Alei, cai de acces

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron