Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Perdele, draperii, sisteme de prindere, tapiterii, huse, etc.

Re: Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Mesajde elenabulat » Vin Feb 06, 2015 4:05 pm

Intotdeauna imi aleg lenjeria de pat confectionata din fibra naturala. Deoarece culoarea insemana viata pentru mine, modelel de lenjerie sunt un alt criteriu dupa care imi aleg lenjeria de pat.
elenabulat
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Ian 04, 2012 6:23 pm

Re: Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Mesajde cyucy » Sâm Feb 07, 2015 11:27 am

Nu prea imi place sa calc, in general, cu atat mai putin lenjeriile, asa ca prefer materialul creponat care nu necesita calcare!
cyucy
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Mesajde InteriorIdeas » Mar Feb 10, 2015 8:32 pm

Lucrez de curand la un articol pe un blog despre amenajari, avand in vedere numarul mare de magazine online care ofera aceste produse, trebuie sa fim mereu atenti la raportul calitate pret si sa verificam intotdeauna produsul pe care vrem sa-l cumparam si pe celelalte magazine online, uneori gasim acelasi produs la doua magazine online, cu diferente de pret chiar mari. Revin cu link cand articolul e gata.
InteriorIdeas
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Feb 09, 2015 9:19 pm

Re: Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Mesajde zgavetei » Mie Apr 08, 2015 7:49 am

Prefer lenjeriile din bumbac,cu imprimeuri ,exclus 3D. Am comanda de pe internet "pachetul casei" cu doar 159lei, contine lenjerie de pat matrimonial, pilota si doua perne
zgavetei
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 13, 2015 12:23 pm

Re: Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Mesajde cyucy » Lun Apr 20, 2015 8:12 am

Lenjeriile de bumbac sunt preferatele mele pentru calitatea materialului!
cyucy
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Mesajde Paula Maria » Mar Apr 21, 2015 9:00 am

Si mie la fel imi place lenjeria care nu trebuie calcata.
Paula Maria
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Iul 29, 2014 10:25 am

Re: Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Mesajde alinah » Mie Aug 05, 2015 10:10 pm

Eu raman tot la ideea ca bumbacul e cel mai bun :D
alinah
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Dec 21, 2013 4:18 pm

Re: Cum alegem cele mai bune lenjerii de pat

Mesajde Cris Apropo » Vin Ian 18, 2019 7:47 pm

O citez pe Mirelus:

Am auzit foarte multe persoane spunand ca bumbacul este ideal este si in majoritatea situatiilor au dreptate. Insa sunt si cazuri in care bumbacul nu este cea mai buna solutie. De exemplu: daca vara este torida, cu temperaturi extrem de mari, panza ar fi ideala, deoarece este mai racoroasa. Un alt exemplu ar fi iarna, cand temperaturile sunt foarte scazute, finetul este la mare cautare chiar si in strainatate, pentru ca retine caldura. Totusi, bumbacul este solutia cea mai buna atunci cand nu vorbim despre extreme, pentru ca face fata si iarna, dar si vara. In concluzie insa, cauta lenjeriile de bumbac, dar nu te opri doar la ele, ci mai adauga in dulap si alte cateva materiale, pentru ca nu se stie niciodata cand vei avea nevoie de ele.
Cris Apropo
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Oct 01, 2018 4:00 pm

Anterior

Înapoi la Textile

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori