Dimensiuni draperie!

Perdele, draperii, sisteme de prindere, tapiterii, huse, etc.

Re: Dimensiuni draperie!

Mesajde Ramo Mona » Joi Apr 17, 2014 2:37 pm

0.5-1 m mai mult daca vrei sa stea creata, mie asa imi place dar gusturile nu se discuta
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: Dimensiuni draperie!

Mesajde tuvalentina » Joi Apr 24, 2014 7:42 am

Cum trebuie sa facem cu draperia si perdeaua pentru a nu acoperi caloriferul? Vara sunt ok lungi, nu deranjeaza dar pe vremea rece eu vreau sa am caloriferul liber , neacoperit. Am draperiile si perdelele lungi insa ma gandesc sa le tai la nivelul caloriferului. Ce sfaturi imi puteti da? Multumesc
tuvalentina
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Aug 28, 2013 8:21 pm

Re: Dimensiuni draperie!

Mesajde daroxi » Joi Apr 24, 2014 1:43 pm

tuvalentina scrie:Cum trebuie sa facem cu draperia si perdeaua pentru a nu acoperi caloriferul? Vara sunt ok lungi, nu deranjeaza dar pe vremea rece eu vreau sa am caloriferul liber , neacoperit. Am draperiile si perdelele lungi insa ma gandesc sa le tai la nivelul caloriferului. Ce sfaturi imi puteti da? Multumesc


Nu stiu in ce masura e posibil, dar ar fi o solutie de compromis sa pui cumva draperia/perdeaua in spatele caloriferului atunci cand acesta este cald. Nu stiu daca va fi foarte estetic, si in functie de materialul folosit, s-ar putea sa se sifoneze. Pe de alta parte, in acest fel, poti avea dimensiuni clasice la draperie/perdea si caldura nu este blocata in spatele lor.
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Dimensiuni draperie!

Mesajde mrlousi7 » Vin Feb 20, 2015 12:04 pm

In ultimul timp, personal, am facut o pasiune pentru nuantele mai deosebite ale culorilor: verde lamai, culoarea liliacului, galben lamai, diverse nuante de roz inchis. Aceste nuante deosebite si fine vor fi intotdeauna potrivite in orice locuinta.
You can easily check out our high quality Pass4sure security+ training which prepares well for the You can also get success in real with the quality
mrlousi7
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 20, 2015 11:54 am

Re: Dimensiuni draperie!

Mesajde mari lori » Lun Feb 23, 2015 9:12 am

Am citit cu interes tot ce s-a scris pentru ca si eu sunt interesata de marimea/latimea draperiilor din sufragerie! Nu as vrea sa para nici ca un birou incaperea, insa mi-ar placea sa arate bine!
mari lori
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Mai 07, 2014 3:20 pm

Re: Dimensiuni draperie!

Mesajde ceauscc » Lun Feb 23, 2015 4:58 pm

Habar nu am cum se alege... Eu cand am vrut sa iau una am masurat inaltimea camerei si i-am spus doamnei cum o vreau... ca se pricepe mult mai bine ca mine.
ceauscc
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:48 am

Re: Dimensiuni draperie!

Mesajde Lamiita » Mar Feb 24, 2015 12:08 pm

Eu cred ca depinde de gustul fiecaruia, cat de cutata sa fie draperia. Oricum, latimea materialului e cam 1,5 ( ma refer la matase ). De aceea zic, fiecare dupa gustul lui si cu metrul in mana.
Lamiita
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Feb 26, 2014 10:40 pm

Anterior

Înapoi la Textile

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori