Perdele si draperii

Perdele, draperii, sisteme de prindere, tapiterii, huse, etc.

Re: Perdele si draperii

Mesajde RoxanaRoxana » Joi Feb 10, 2011 9:49 am

Eu una optez pentru jaluzele verticale din pvc...sunt cele mai practice si de lunga durata..indiferent ce se poarta eu nu ma lipsesc de ele...se sterg usor nici nu se deterioreaza repede si daca alegi si un model mai unic il ai in tendinte multa vreme..eu asa cred
RoxanaRoxana
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:43 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde avenerra » Vin Feb 11, 2011 12:25 am

iepuras1984 scrie:Si eu incerc sa gasesc o perdea pt bucatarie si imi este tare greu sa ma hotarasc,am geamul termopan maro,mobila alba , coltarul tot pe maro si nu stiu ce culoare sa aleg perdeaua,sa fie din organza sau de in.



Poti folosi o perde alba semitransparenta, gen de voal, cum se poarta. S-ar asorta si cu mobila, ar contrasta frumos cu maroul mobilei (se poarta combinatiile de culori alb-negru, ivoire-wenge atat la textile cat si la mobila) si in plus, ar deschide, ar da luminozitate spatiului.
In plus, bucataria eset un mediu in care gatesti, deci in care curatenia este foarte importanta, iar albul denota si curatenie, chiar imaculata...
avenerra
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 26, 2011 8:46 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde avenerra » Vin Feb 11, 2011 12:33 am

gepiza scrie:spuneti-mi si mie,oare merge sa pun perdea pe sina in spatele jaluzelei verticale? :D


Da, eu zic ca merge, mai ales daca ai o pozitie insorita. Daca esti pe nord si nu ai lumina, se potriveste o perdea foarte transparenta intr-o culoare cat mai deschisa, daca se poate alba..sau bej
avenerra
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 26, 2011 8:46 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde mihaelar63 » Vin Feb 25, 2011 12:49 am

muschu scrie:Doresc sa redecorez livingul dupa sarbatori. Exista o anumita tendita in moda perdelelor anul acesta?
Stilul mobilierului este clasic italian, culoare inchisa, iar zugraveala este crem deschis-magnolia.

Eu as pune o perdea culoarea untului cu o draperie avand un model elegant-clasic de culoare putin mai inchisa decat zugraveala .
mihaelar63
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Feb 21, 2009 12:00 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde madalina25 » Sâm Mar 05, 2011 3:07 pm

Conteaza in primul rand sa iti paca tie si sa te faca sa te simti bine. Degeaba se poarta o culoare daca tie nu iti place.
madalina25
 
Mesaje: 43
Membru din: Vin Noi 05, 2010 12:00 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde MYADYA » Joi Mar 10, 2011 2:13 pm

alege...ori...ori,nu prea merg amandoua
MYADYA
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde suciudorin7 » Joi Apr 07, 2011 12:26 pm

cu siguranta trebuie pusa o perdea cit mai transparenta pt a intra lumi usor in imobil (modelul frumos se intelege de la sine) . perdelele de noapte chiar trebuie sa faca noapte adica sa fie groase sa vezi efectul cind le tragi.
suciudorin7
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 06, 2011 3:13 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde titus.popandron » Joi Apr 07, 2011 12:30 pm

Nu recomand draperiile de lemn pt ca se rup si sunt mai scumpe . Mai bine o draperie din plastic si teava metalica sunt mai rezistente capetele de prindere si mai ieftin. Pt mai multi bani atunci din metal in totalitate !!!
titus.popandron
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 06, 2011 3:09 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde clujdorin » Joi Apr 07, 2011 12:34 pm

am luat draperii din plastic la mai putin de jumatate pretul la depozit in cluj peste drum de aeroport - rom market srl
clujdorin
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Apr 06, 2011 3:23 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde HAYAT » Lun Apr 25, 2011 6:21 pm

Daca ai ocazia sa ajungi in Ungaria, in pietele lor gasesti perdele moderne, de toate culorile si la preturi mult mai joase decat la noi.
HAYAT
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Noi 24, 2010 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Textile

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron