De unde sa nu cumparati usi!

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

De unde sa nu cumparati usi!

Mesajde Oaky » Mie Mai 09, 2012 1:59 pm

Buna ziua,
Am vrut sa imi spun oful si sa cer sfaturi, in cazul in care a mai fost cineva in situatia mea.. am comandat 4 usi de interior de la SC NIK HOME CONSTRUCT, din Mihai Bravu, complex AXA - mers, vazut, placut, comandat: ne-au cerut avans 500 lei, pe care l-am dat si urma sa vina usile, dar n-au mai venit. Am sunat in repetate randuri, am vb cu Nicolae Constantin, un om cu de cea mai joasa speta: nu mai livreaza nici usile si nici nu ne inapoiaza avansul. Am intrat pe internet si am cautat firma...au fost zeci de persoane tepuite, dar ne-am interesat prea tarziu.
Am mai aflat de pe portal ca societatea e in insolventa de luna trecuta, OPC raspunde ff greu solicitarii mele, Politia nu se implica. Ce sa fac in aceasta situatie? Ce ma sfatuiti?
Am citit zeci de plangeri la adresa sa si din pacate nu s-au solutionat nici pana azi.
HELP!
Oaky
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 09, 2012 1:06 pm

Re: De unde sa nu cumparati usi!

Mesajde fritzih » Joi Aug 09, 2012 10:20 am

eu tocmai vroiam sa ma duc sa comand 6 usi la un magazin din complexul one time de pe mihai bravu ...si mi se parea cam dubioasa fata comerciantului...deci dupa ce am citit ar fi mai bine sa ma reorientez
fritzih
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 07, 2011 8:27 am

Re: De unde sa nu cumparati usi!

Mesajde Mihai44444 » Mar Oct 02, 2012 7:57 am

Atentie la AUTOMIT T&M. Teapa mare. Mi-au montat o usa cu un surub strapuns care iese din toc, locasul pentru brosca este cioplit cu dalta, habar nu au de frezat la fabrica, tocul a iesit cracanat. Preturi de top. Plangi dupa bani. Discuti cu patronul si iti dai seama ca ti se adreseaza ca unui fraier.
Mihai44444
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 02, 2012 7:54 am

Re: De unde sa nu cumparati usi!

Mesajde agnesmaryo » Mar Oct 09, 2012 10:07 am

Nu ai alta solutie decat sa astepti ca politia sa isi faca datoria. Data viitoare sa deschizi ochii mai bine. Nu mai garanta pentru nimeni, si nu mai da avans! Imi pare rau pentru tine!
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: De unde sa nu cumparati usi!

Mesajde Cristiana » Lun Sep 23, 2013 7:31 pm

De oriunde le-ati cumpara, dezambalati-le inainte de a plati; pana si "stejarul" are nuante diferite in functie de lotul fabricat: las la o parte zgaraiturile, busiturile si alte amanunte.
Cristiana
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Ian 29, 2009 12:00 am

Re: De unde sa nu cumparati usi!

Mesajde dantes » Mar Sep 24, 2013 11:44 am

Multumesc pentru atentionare,chiar am de gand sa cumpar o usa noua,o sa ma duc la mai multi comercianti inainte de a ma hotara sa cumpar.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am


Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori